پرداخت زکات از وظایف دینی هر مسلمان است
پرداخت زکات از وظایف دینی هر مسلمان است
جشنواره ترویجی تکریمی زکات شهرستان های شرق استان اصفهان به میزبانی کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان نائین و اعضای شورای زکات شهرستان های نائین، کوهپایه، هرند، ورزنه و جرقویه علیا برگزار شد.

به گزارش اخبار کوهپایه به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) اصفهان، جشنواره ترویجی تکریمی زکات شهرستان های شرق استان اصفهان به میزبانی شهرستان نائین در آستان مقدس امامزاده سلطان سیدعلی(ع) و با حضور نماینده ولی فقیه و رئیس شورای زکات استان و مسوولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

آیت الله سید یوسف طباطبائی نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در جشنواره زکات شهرستان های شرق استان اصفهان، با اظهار خرسندی از برگزاری جلسات و جشنواره های زکات در شهرستان های مختلف استان، بیان داشت: مردم شرق استان اصفهان، مردم متدین و معتقد به پرداخت زکات هستند و همیشه جز پیشگامان پرداخت زکات بودند.

رئیس شورای زکات استان با اشاره به روایات بسیار در خصوص اهمیت زکات، ادامه داد: پرداخت زکات از وظایف دینی هر مسلمان است و در قرآن کریم نماز و زکات این دو فریضه الهی در پی هم آمده که نشان دهنده اهمیت رتبه این عبادات است.

وی با بیان اینکه هر کار خیر به شرطی که برای خدا باشد صدقه است، افزود: زکات مستحبی نیز صدقه است و در آیه ای که درباره ولایت امیرالمومنین نازل شده بر این امر تاکید دارد که می فرماید:«إنّما وَلیّکُم اللهُ وَ رسولُهُ وَ الّذینَ آمَنوا الّذینَ یُقیمونَ الصّلاهَ وَ یُؤتونَ الزَّکاهَ وَ هُم راکعونَ» (ولیّ شما، تنها خدا و پیامبر اوست و کسانی که ایمان آوردند، همان کسانی که نماز را برپا می‌دارند و درحال رکوع زکات می‌دهند) و این آیه بیانگر همان فعل حضرت علی (ع) است که در هنگام رکوع، انگشتری خود را به فقیری هدیه می کند.

گفتنی است؛ جشنواره زکات منطقه ای با هدف تبیین جایگاه این فریضه مهم برگزار و از مودیان و مبلغان زکات پنج شهرستان شرق استان از جمله نایین، کوهپایه، هرند، جرقویه علیا و ورزنه و همچنین برگزیدگان این جشنواره که با موضوعات متنوعی همچون نقاشی، فیلم‌نامه نویسی و … برگزار شده بود، تقدیر شد.

انتهای پیام/ف