کاهش ۱۷ درصدی هدر رفت آب در شهر تودشک
کاهش ۱۷ درصدی هدر رفت آب در شهر تودشک
مدیر آبفا شهر کوهپایه از کاهش 17 درصدی هدر رفت آب درشهر تودشک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کوهپایه، مرتضی یادگاری گفت: در سال ۹۶ میزان هدر رفت آب در شهر تودشک ۳۵ درصد بوده که این رقم در پایان آبان ماه سال جاری  به ۱۷ درصد رسید.

وی بیان کرد: در طول یک سال گذشته با تعویض ۸۰۰ کنتور فرسوده،اصلاح ۸ هزار متر شبکه فرسوده آب ،اصلاح ۳۰۰ فقره انشعاب آب و کاهش فشار شبکه توزیع از ۸ بار به ۲ بار، کاهش ۱۷ درصدی هدر رفت آب در شهر تودشک تحقق یافت.

یادگاری کاهش قابل توجه وقوع حوادث را  یکی دیگر از مهمترین عواملی دانست که موثر در میزان کاهش هدر رفت آب درشهر تودشک بوده و تصریح کرد:در سال ۹۵ تعداد ۱۷۰ مورد حادثه شبکه آب  در شهر تودشک به وقوع پیوست این رقم درسال ۹۶ به ۳۱ مورد رسید و دراواسط آذر ۹۷ به ۱۱ مورد کاهش یافت.

مدیر آبفا شهر کوهپایه اجرای اقدامات فنی و فرهنگی را از جمله عواملی برشمرد که کاهش سرانه مصرف را بدنبال داشت وخاطرنشان ساخت:در سال گذشته سرانه مصرف آب در شهر تودشک ۱۸۰ لیتر درشبانه روز برای هر نفر بوده که این رقم در ۸ ماهه سال جاری به ۱۶۱ لیتر در شبانه روز کاهش یافت.

یادگاری توزیع عادلانه و دسترسی پایدار به آب شرب را، از مهمترین اهداف اجرای طرح آبرسانی به شهر تودشک برشمرد و خاطرنشان ساخت: در سال ۸۹ اجرای طرح آبرسانی به تودشک در دستور کار قرار گرفت که تا سال ۹۶ این پروژه به ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسید بطوریکه تنها  از ۱۸ کیلومتر از خط انتقال اجرا شد.

وی افزود: در سال جاری ۱۲ کیلومتر باقیمانده از خط انتقال آب شهرتودشک اجراء شد احداث ۲ باب ایستگاه  پمپاژدر دستور کار قرار گرفت همچنین  یک باب مخزن هزار مترمکعبی که احداث آن درسال ۸۹ آغاز و تا سال گذشته به ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسید  با تکمیل آن در سال جاری به بهره برداری رسید.

وی اعلام کرد: با اجرای خط آبرسانی به تودشک مشکل افت فشار و قطعی آب  بالغ بر ۵ هزارنفر به ویژه در فصل تابستان مرتفع شد و در دسترسی پایدار به آب شرب تحقق یافت.

مدیر آبفا کوهپایه به اجرای فاز اول شبکه فاضلاب شهر تودشک اشاره کرد و بیان داشت: در آذر ماه سال جاری فاز اول پروژه شبکه فاضلاب شهر تودشک با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عملیاتی گردید.