آئین رونمایی از ضریح جدید امامزاده قاسم
آئین رونمایی از ضریح جدید امامزاده قاسم
آئین رونمایی از ضریح جدید امامزاده قاسم با حضور مردم و مسؤولان استانی در شرق اصفهان برگزار شد.

 به گزارش اخبار کوهپایه؛ آیت‌الله محمدعلی ناصری پیش از ظهر امروز در آئین رونمایی ضریح امامزاده قاسم اظهار کرد: این امامزاده بزرگوار در مشکلات و ناراحتی‌ها بسیار مجرب است؛ سنوات سابق به این امامزاده مشرف شده و شب در این آستان حضور داشتم و فرزندان خود را نیز به اهمیت و عظمت این بزرگوار سفارش کرده‌ام.

این استاد اخلاق تصریح کرد: هر کسی که مشکلات لاینحل دارد شب جمعه به این امامزاده مشرف شده و پس از خواندن نماز مغرب و عشا زیارت وارث و نماز امام زمان(عج) را بخواند.

وی با اشاره به سخنی از حضرت علی(ع)، بیان کرد: امامزاده‌ها هم در دنیا برای حل مشکلات‌ هستند و هم در آخرت در عالم برزخ برای کسی که تنهاست، قوه مجریه آن‌ها امامزاده‌ها هستند.

حنای آمریکایی‌ها دیگر رنگی ندارد

حسن کامران نیز در این مراسم ابراز کرد: هزینه آب و برق و گاز امامزاده‌ها دریافت می‌شد که با پیشنهاد نمایندگان مجلس و مصوب شدن آن، اکنون هزینه‌های امامزاده‌ها رایگان شده است، جاده روستا آسفالت شده است و امید داریم در بازسازی این بقعه‌ها و اماکن تلاش بیشتری انجام شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنی از رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: امامزاده‌ها باید قطب فرهنگی باشند، جوانان، دختران و پسران این منطقه نسبت به زمینه فرهنگی تلاش و فعالیت خوبی دارند؛ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان زمینه خوبی مثل امروز فراهم کرده است و امید داریم امسال نیز در اجرای تقویت قطب‌های فرهنگی فعالیت بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد: جوانی که تسلیم خدا شده و جان خود را در دست می‌گیرد و مدافع حرم می‌شود نشان‌دهنده تقویت فرهنگ اوست این فرهنگ نه موشک است و نه بمب ولی باعث ناراحتی و عصبانیت ترامپ شده است به‌ گونه‌ای که سپاه را تروریست اعلام کرده است.

کامران در ادامه عنوان کرد: البته حنای آمریکایی‌ها دیگر رنگی ندارد پس باید به همین فرهنگ متوسل شده و این فرهنگ‌ها را مدیون علمایی همچون آیت‌الله ناصری و درس‌های اخلاقی ایشان هستیم.

امامزادگان ستارگانی هستند که موجب روشنگری و هدایتگری می‌شوند

حجت‌الاسلام رضا صادقی نیز در ادامه این مراسم مطرح کرد: مردم این خطه انسان‌های مؤمن و متدینی هستند و علی‌رغم مشکلات اشتغال ناشی از خشک‌سالی‌ها همواره مردمی معتقد، محب اهل‌ بیت و قانع بوده و هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان تصریح کرد: این مکان مقدس در روز عاشورا غوغاست و جمعیت کثیری به زیارت این بارگاه ملکوتی می‌آیند.

وی افزود: در این منطقه میزبان امامزادگانی همچون امامزاده شاه ناصر، امامزاده سید محمد، امامزاده سید محمود جزه و امامزاده اسحاق ابن موسی در شهر هرند هستیم.

صادقی در ادامه گفت: این امامزادگان ستارگانی هستند که موجب روشنگری و هدایتگری هستند و مردم از فیوضات آن‌ها بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با تشکر از آیت‌الله ناصری، عنوان کرد: روزی طلبه فاضلی به بنده جمله‌ای گفت که از محضر آیت‌الله ناصری شنیدم که حضرت امام(ره) فرمودند که ملا شدن چه آسان و انسان شدن چه مشکل است، ایشان گفتند اما من دو امامزاده واجب‌التعظیم می‌شناسم که آدم شدند یکی امامزاده احمد نشاط اصفهان و دیگری امامزاده قاسم از فرزندان امام موسی کاظم(ع) در کوهپایه است.

وی اضافه کرد: ما مردم باید قدر این امامزادگان را بدانیم؛ رهبر معظم انقلاب فرمودند امامزادگان ذخایر معنوی ما هستند، این‌ها نعمت‌هایی هستند که خدا بر ما ارزانی داشته است، امامزادگان مغناطیسی هستند که هوا را برای قلب ما انسان‌ها تلطیف می‌کنند و موجب برکت هستند.

صادقی بیان کرد: امید دارم تا قبل از پایان حضور و مسؤولیتم در اداره کل اوقاف یک‌ قدم بزرگ و مثبت را به یاری خداوند برای آستان مقدس امامزاده قاسم برداریم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه گفت: این ضریح مقدس توسط خیری با هزینه ۱۱۰ میلیون تومان ساخته شد که بسیار از ایشان سپاسگزاریم.

وی در پایان مطرح کرد: این بنا یک بنای تاریخی و میراث فرهنگی است و بنابراین میراث فرهنگی به ما اجازه حتی ایجاد کوچک‌ترین خطا را نمی‌دهد، اما حتماً در جهت توسعه و مرمت این بنا اقداماتی را در آینده خواهیم داشت؛ تلاش می‌شود برنامه امروز هم در شجره‌نامه‌ها و بخش اختصاص داده‌شده به این امور ثبت و ضبط شود.

انتهای پیام/