هر سه شهر بخش کوهپایه قابلیت جذب گردشگر دارد
هر سه شهر بخش کوهپایه قابلیت جذب گردشگر دارد
بخشدار کوهپایه با اشاره به دیگر ظرفیت‌های بخش کوهپایه در مورد گردشگری در بخش کوهپایه گفت: هر سه شهر در بخش کوهپایه قابلیت جذب گردشگر خارجی و داخلی را داراست؛

به گزارش اخبار کوهپایه؛ سیدمحمد قاضی‌عسگر در ادامه اظهار کرد: بخش کوهپایه یکی از  وسیع‌ترین و قدیمی‌ترین بخش‌های شهرستان اصفهان با حدود ۳ هزار کیلومترمربع است که به تنهایی ۲۰ درصد شهرستان اصفهان را شامل می‌شود.

بخشدار کوهپایه تصریح کرد: کوهپایه نزدیک به ۸۲ سال است که بخشداری دارد؛ شامل سه شهر، ۲۷ روستا، ۲۶ دهیاری مصوب و ۴ دهستان و بیش از ۷۰۰ مزرعه دارد و دارای سه شهرک صنعتی و دو ناحیه صنعتی در روستاهای جزه و زفره است.

وی افزود: بیش از ۷۰۰ کارخانه و کارگاه در بخش وجود دارد و بیش از ۳ هزار نفر کارگر در آن مشغول به کار هستند.

قاضی‌عسگر بیان کرد: بیش از ۱۹۰ شهید و ۵۰ نفر جانباز این بخش تقدیم به انقلاب کرده است؛ ۱۲۰ کیلومتر  جاده ترانزیتی و ۵۵۰کیلومتر جاده فرعی روستایی داریم.

بخشدار کوهپایه در ادامه با اشاره به دیگر ظرفیت‌های بخش کوهپایه در مورد گردشگری در بخش کوهپایه افزود: هر سه شهر در بخش کوهپایه قابلیت جذب گردشگر خارجی و داخلی را داراست؛ زیرساخت‌هایی آماده شده و یا قابلیت بهره‌برداری را دارد؛ در شهر سجزی کاروانسرا این شهر مراحل پایانی ‌ترمیم آن سپری می‌شود و در شهر کوهپایه کاروانسرای این شهر مورد بهره‌برداری قرارگرفته و در تودشک چندین خانه بوم گردی مشغول به فعالیت هستند.

وی با اشاره به ظرفیت روستاها در گردشگری عنوان کرد: روستاهای زفره، تینجان، جزه و جشوقان با قدمت بالایی که دارند از قابلیت استقبال گردشگران را دارد و آب گرم ورتون هم یکی از این ظرفیت ها است.

انتهای پیام/