طرح«کاداستر» از تداخل مرزها جلوگیری می‌کند/  سفر‌های استانی رئیس دستگاه قضا تشریفاتی نیست
طرح«کاداستر» از تداخل مرزها جلوگیری می‌کند/  سفر‌های استانی رئیس دستگاه قضا تشریفاتی نیست
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: آیت‌الله رئیسی در سفر استانی با اقشار مختلف جامعه دیدارهایی را دارد و از نزدیک سخنان این عزیزان و نمایندگان آن‌ها را می‌شنوند و دستورات لازم را صادر می‌کنند؛ سفر وی تشریفاتی نیست و یک سفر کاربردی است که به مشکلات اصلی استان توجه می‌کند.

به گزارش اخبار کوهپایه؛ ذبیح‌الله خدائیان پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح ساختمان ثبت اسناد و املاک کوهپایه اظهار کرد: حضور رئیس دستگاه قضا در استان‌ها باعث می‌شود مشکلات قضایی و نارسایی‌هایی که در این بخش وجود دارد، بررسی و مورد پیگیری قرار گیرد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در این سفرهای استانی بسیاری از مشکلات قضایی مردم بر طرف می‌شود و همچنین کمبودهای بخش قضایی در استان از لحاظ فیزیکی، نیروی انسانی و.. رسیدگی و دستورات لازم جهت رفع نیازها صادر می‌شود.

سفر‌های استانی رئیس دستگاه قضا تشریفاتی نیست

وی در ادامه گفت: آیت‌الله رئیسی در سفر استانی با اقشار مختلف جامعه دیدارهایی را دارد و از نزدیک سخنان این عزیزان و نمایندگان آن‌ها را می‌شنوند و دستورات لازم را صادر می‌کنند؛ سفر وی تشریفاتی نیست و یک سفر کاربردی است که به مشکلات اصلی استان توجه می‌کند.

خدائیان عنوان کرد: در این سفرها در برخی استان‌ها، مشکلات بسیاری از واحدهای تولیدی و کارخانه‌ها حل شد و از بیکاری جمع کثیری از افراد جلوگیری شد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خاطرنشان کرد: بخش اقتصادی باید بیشتر از بخش‌های دیگر مورد توجه قرار گیرد و این موضوع تأکید رهبر معظم انقلابهم می‌باشد؛ همه باید توجه خود را به بخش اقتصادی، رفع بیکاری و کارآفرینی داشته باشیم.

وی بیان کرد: با رشد و توسعه‌ای که نظام جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های مختلف خصوصاً در دفاعی داشته است امروز دشمنان دم از حمله نظامی نمی‌زنند؛ یک زمانی بود که مرتب روسای جمهور آمریکا تأکید می‌کردند که گزینه نظامی روی میز است اما با اقتداری که فرزندان این مرز و بوم از خود نشان دادند دم از گزینه نظامی نمی‌زنند چون به خوبی درک کردند توان مقابله با نظام جمهوری اسلامی را ندارند چرا که مردم در صحنه هستند.

خدائیان با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن علیه کشورمان، گفت: یکی از دیدارهای رئیس دستگاه قضا در سفر به استان‌ها دیدار با متولیان امور اقتصادی است و به جد مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی را پیگیری می‌کنند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اذعان کرد: امروز در این مکان ساختمان ثبت اسناد و املاک کوهپایه را افتتاح کردیم و این هم از دستاوردهای ریاست قوه قضاییه در این منطقه است که عکس خیلی از پروژه‌ها که خاک می‌خورد این پروژه سریع به بهره‌برداری رسید.

وی اظهار کرد: سازمان ثبت املاک و اسناد و همچنین واحدهای ثبتی و ثبت اسناد و املاک یک دستگاه حاکمیتی است که وظیفه مالکیت‌ها را به عهده دارد.

خدائیان ادامه داد: این سازمان یک دستگاه مردمی و خدمت‌رسان است که ارتباط تنگاتنگی در بخش‌های مختلف با مردم دارد.

کاداستر از تداخل مرزها جلوگیری می‌کند

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ادامه افزود: این دستگاه نقش مهمی را در ایجاد امنیت در هر منطقه دارد، تثبیت مالکیت‌ها یک آرامش در جامعه ایجاد می‌کند؛ کسی که زمینی دارد وقتی سند آن را می‌گیرد احساس آرامش می‌کند چون سند اعتبار دارد.

وی افزود: «کاداستر» طرحی است که در دستور سازمان است و در هر منطقه‌ای که اجرا شود بسیاری از درگیری‌ها و تجاوز به مناطق ملی را پایان می‌دهد،؛ این طرحی است که از تداخل مرزها جلوگیری می‌کند.

خدائیان در ادامه گفت: این طرح زمینه مدیریت زمین توسط مجریان را فراهم می‌کند و افراد نمی‌توانند با اعمال نفوذ تغییری در این طرح ایجاد کنند، اما اجرای آن نیاز به همکاری مسؤولان دارد و ادارات و دستگاه‌های دولتی باید املاکشان را به ثبت بیاورند.

وی با بیان اینکه مسؤولان ادارات، املاک اداره‌ها را سنددار کنند، عنوان کرد: گاهی مردم از سال ۱۳۴۱ نسخ‌هایی را دارند که باید به سند تبدیل شود، این طرح نیاز به همکاری دستگاه‌ها دارد.

معاون قوه قضاییه در ادامه با اشاره به اینکه هزینه دریافت سند قابل توجه نیست، گفت: همه دستگاه‌ها همکاری کنند و املاکی که دارند مستند کنند؛ همکاران من در ثبت این روند را تسهیل کنند و از امروز و فردا کردن جلوگیری شود.

رئیس ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به تأکید رئیس دستگاه قضا بر سرعت بخشیدن به امور، ادامه داد: کمک کنیم که خدمت‌رسانی به مردم راحت باشد و دچار هزینه‌های گزاف نشوند؛ هرکجا امنیت بالاتر باشد سرمایه‌گذاری بیشتر است.

انتهای پیام/