اگر کسی یک بار یا علی بگوید مثل این که یک ختم قرآن کرده است
اگر کسی یک بار یا علی بگوید مثل این که یک ختم قرآن کرده است
این استاد حوزه و دانشگاه گفت: لذا بزرگي مي گفت: اگر كسي یك بار یا علي بگوید مثل این كه یك ختم قرآن كرده است و كسي كه یا علي مي گوید مثل این است كه یك دور قرآن را در وجودش گذرانده است؛ اتصال به اميرالمومنين اتصال به قرآن است چون حقيقت قرآن همين ها هستند.

حجت الاسلام محمد یزدانی در گفت و گو با اخبار کوهپایه اظهار کرد: روایت داریم شیطان در چند جا نعره زده است.، که یکی وقتی که سوره حمد نازل شد؛  چون این سوره ام الکتاب و خلاصه قرآن است و خلاصه حمد هم “بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ ” است.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد:  یعنی شما وقتی  بسم الله الرحمن الرحیم می گویی در واقع همه قرآن را به زبان آوردی؛ امیرالمومنین علیه السلام فرمودند: خداوند همه  قرآن را در سوره حمد قرار داده است و همه  حمد را در بسم الله الرحمن الرحیم خلاصه کرده و همه بسم الله الرحمن الرحیم را در بای بسم الله”خلاصه کرده و همه بای بسم الله در نقطه ی زیر بای  بسم الله  خلاصه شده است.

وی افزود: از طرفی می دانید که شروع کلمات با نقطه است، قلم که روی کاغذ می رود نقطه است که تبدیل به الف و دیگر حروف می شود، بعد حضرت فرمودند: من نقطه ی باء بسم الله هستم، قرآن ناطق من هستم؛ از این حدیث استفاده می شود که حقیقت و باطن قرآن وجود نازنین آقا امیرالمومنین علی (ع) است.

یزدانی در ادامه عنوان کرد: لذا بزرگی می گفت: اگر کسی یک بار یا علی بگوید مثل این که یک ختم قرآن کرده است و کسی که یا علی می گوید مثل این است که یک دور قرآن را در وجودش گذرانده است؛ اتصال به امیرالمومنین اتصال به قرآن است چون حقیقت قرآن همین ها هستند.

محمد یزدانی بیان کرد: همان طوری که در جنگ صفین وقتی سربازان معاویه قرآن ها را در نیزه ها قرار دادند حضرت فرمودند آن ها را بزنید قرآن ناطق من هستم. پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم فرمودند:عَلِیٌّ مَعَ الْقُرْآنِ وَ الْقُرْآنُ مَعَهُ لَا یَفْتَرِقَانِ حَتَّى یَرِدَا عَلَیَّ الْحَوْض؛ هر جا علی هست قرآن هم آنجاست و هر جا قرآن است علی هم آنجاست؛ قرآن می فرماید:”بَلْ هُوَ آیاتٌ بَیِّناتٌ فی صُدُورِ الَّذینَ أُوتُوا الْعِلْمَ”.حقیقت قرآن در سینه ی اهل علم است، و اهل علم هم دوازده امام هستند. حقیقت قرآن در سینه و ذات آن هاست.

انتهای پیام/