خوابی آرام با استفاده از تخت خواب و تشک استاندارد
خوابی آرام با استفاده از تخت خواب و تشک استاندارد

شناخت انواع مختلف تخت‌ خواب این امکان را برای شما فراهم می‌سازد که با در نظر داشتن امکانات، نیازهایتان و دکوراسیون داخلی اتاق خوابتان تخت خواب مناسب و دلخواهتان را پیدا کرده و خریداری نمایید.
استفاده از تخت خواب استاندارد

به گزارش اخبار کوهپایه؛ شناخت انواع مختلف تخت‌ خواب این امکان را برای شما فراهم می‌سازد که با در نظر داشتن امکانات، نیازهایتان و دکوراسیون داخلی اتاق خوابتان تخت خواب مناسب و دلخواهتان را پیدا کرده و خریداری نمایید.
استفاده از تخت خواب استاندارد
برای داشتن یک خواب آرام و شروع یک روز پر انرژی به یک تخت خواب مناسب و استاندارد نیاز است. لازمه‌ی یک تخت خواب استاندارد این است که مماس با زمین باشد و ارتفاع مناسب داشته باشد، رعایت استاندارد در تخت‌ خواب باعث می‌شود تا شما از یک خواب آرام و راحت در طول شبانه‌روز بهره مند شوید. انتخاب تخت خواب زیبا و باکیفیت از مواردی بسیار مهم است که باید مورد توجه به منظور ایجاد اتاق خواب چیدمانی اصولی و ایده آل قرار گیرد.
وزن استاندارد تخت خواب
یکی از ویژگی های تخت خواب مناسب کیفیت بالا و استاندارد است، به این دلیل که تخت غیر استاندارد باعث صدمه دیدن افراد می‌شود. دیدن از دیگر خصوصیت های تخت خواب مناسب و استاندارد سهولت در حمل‌ونقل و جابجایی تخت خواب است. سبک بودن تخت خواب مسئله ای است که به هنگام جابجایی تخت خواب بسیار مهم است. پس باید زمان خرید تخت خواب تختی را که وزن استاندارد و مناسبی دارد را انتخاب کنید، به دلیل اینکه بعضی از تخت خواب ها وزن سنگینی دارند و هنگام حمل‌ونقل با مشکلات مواجه هستند.
اجزای سرویس خواب
اجزای اصلی سرویس خواب دربردارنده تخت خواب، پاتختی و میز آرایش می‌باشد. تخت خواب ها به انواع تخت خواب طبقاتی، تخت خواب دیواری، تخت خواب سلطنتی و تخت خواب کلاسیک دسته بندی می‌شوند که در این مقاله قصد داریم که شما را با تخت خواب سلطنتی بیشتر آشنا سازیم.

تخت خواب سلطنتی
تخت خواب های سلطنتی در واقع با تاج های بزرگ، کنده کاری ها و منبت کاری های با شکوه روی تاج ها شناخته شده‌اند. استفاده از تخت خواب سلطنتی در منزل حس پادشاهانه و اشراف گری را القا می‌کند. همانگونه که می‌دانید خصوصیت و ویژگی اصلی تخت خواب های سلطنتی لمسه دوزی و وجود تاج های بزرگ به همراه نقش و نگارهایی است که بر روی آن منبت کاری شده‌اند. طراحی خاص تخت خواب سلطنتی باعث شده تا این نوع تخت خواب مانند جواهری زیبا و بسیار ارزشمند بدرخشد. مدل هایی با تاج های بلند و پایه های بلند و ست بودن آن با آینه و پاتختی کمک به شکیل تر شدن و مجلل تر شدن دکوراسیون اتاق خواب می‌کند. سرویس خواب سلطنتی به دلیل دارا بودن ابعاد بزرگ فضای بسیاری را به خود اختصاص می‌دهد و برای اتاق هایی با متراژ بزرگ که فضای کافی دارند کاربردی است.
رنگ بندی تخت خواب سلطنتی
رنگ بندی تخت خواب های سلطنتی در رنگ های طلایی، شیری، سفید، قهواه‌ای، گردویی و زرشکی است، اما به منظور اشرافی گری و لوکس تر دیده شدن بیشتر در رنگ های سفید و طلایی تولید می‌شود.
اجزای سرویس خواب سلطنتی
سرویس خواب سلطنتی شامل یک تخت دونفره، آینه، دو عدد پاتختی، دو عدد کف تخت چوبی، میز آرایش و صندلی آرایش می‌شود. پاتختی ها هرکدام دارای دو کشو می باشند و با پایه های بلند طراحی شده اند. میز آرایشی این تخت خواب داری ۵ کشو است و بسیار منحصر به فرد و زیبا است، به علاوه پایه های بلند با طراحی دقیق باعث شده تا به راحتی در هنگام نشستن بر صندلی و استفاده از میز آرایشی احساس راحتی کنید. در زمان خرید سرویس خواب سلطنتی دقت داشته باشید که تمامی اجزای سرویس به همراه آن باشند.

جنس چوب به کار رفته در تخت خواب سلطنتی
این نوع تخت خواب بیشتر از چوب هایی با کیفیت بالا و یا از ترکیب چوب ام دی اف ساخته می‌شوند که همین موضوع سبب افزایش قیمت تخت خواب های سلطنتی شده است. چوب های بلوط و راش از چوب های پرطرفدار و محبوب به کار رفته در تخت خواب سلطنتی هستند.
خرید تشک استاندارد
اما در کل لازمه‌ی داشتن یک خواب آسوده و راحت استفاده از تک استاندارد و مناسب است. تشک مناسب و استاندارد تشکی است که دارای استحکام و مقاومت بالا به همراه فنرهای قوی باشد و هم‌چنین عایق هایی از الیاف ضد حساسیت و ضد باکتری را دارا باشد. تشک ها انواع بسیاری دارند به همین منظور برای خرید تشک مناسب مواردی همچون نرمی یا سفتی، فنری و یا بدون فنر، حتی نوع فنر و فوم را باید در نظر داشت. پارامترهای نشان دهنده مرغوبیت تشک شامل مواردی مانند نوع پارچه تشک، مقاومت و استحکام تشک، متریال به کار رفته در تشک و نوع دوخت تشک هستند. تشک ها به انواع تشک های فنری، تشک‌های طبی فنری‌، تشک‌های طبی یا اسفنجی و تشک‌های آبی و بادی دسته بندی می‌شوند، که تشک های آبی یا بادی کاربرد پزشکی دارند و با آب یا هوا پر می‌شوند و برای بیمار‌هایی که زخم بستر دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. قبل از خرید تشک به لوگو و آرم استاندارد حک شده بر روی آن دقت فرمایید.