هوای اصفهان و سجزی آلوده است
هوای اصفهان و سجزی آلوده است
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۱۴۶ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) را نشان می‌دهد.

به گزارش اخبار کوهپایه؛ محمود مزارع اظهار داشت: کیفیت هوا براساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش آنلاین در خیابان‌های احمدآباد و فرشادی با شاخص ۱۲۹، استانداری با شاخص ۱۴۸، باهنر و میرزا طاهر با شاخص ۱۳۱، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۴۴، رهنان با شاخص ۱۱۸، کاوه با شاخص ۱۲۸ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۳۹ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس است.

او افزود: شاخص کیفی هوا در خیابان‌های جِی، پروین و فیض به ترتیب با ۱۷۵، ۱۶۱ و ۱۵۶ AQI وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد و چهار ایستگاه پایش هوا در خیابان‌های رودکی، انقلاب، باغ غدیر و دانشگاه قطع است.

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: امروز هوای شهر صنعتی سجزی با شاخص ۱۳۳ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و در شاهین شهر با شاخص ۶۵ و مبارکه با شاخص ۵۲ قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.

تداوم آلودگی هوای اصفهان در روز شنبه یازدهم دی ماه در حالی است که با نفوذ و فعالیت سامانه ناپایدار بارشی انتظار می‌رفت کیفیت هوای مناطق مرکزی و صنعتی استان نیز بهبود یابد.

با وجود این بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان از فردا یکشنبه با ورود یک موج جدید و تقویت سامانه ناپایدار کنونی، بارش برف و باران، وزش باد به نسبت شدید تا شدید سراسر استان را فرا می‌گیرد.

با توجه به آلودگی هوای کلانشهر اصفهان به همه شهروندان به ویژه گروه‌های آسیب پذیر از جمله سالمندان، افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای، قلبی و ریوی و کودکان کمتر از پنج سال توصیه می‌شود از تردد غیر ضروری در سطح شهر و فعالیت ورزشی در فضای باز همچنان بپرهیزند.

انتهای پیام/