سفر کاروان خدمت آبفای استان اصفهان به شهرستان کوهپایه
سفر کاروان خدمت آبفای استان اصفهان به شهرستان کوهپایه
در آستانه فرا رسیدن دومین سالگرد شهادت سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی، کاروان خدمت آبفای استان اصفهان به شهرستان تازه تاسیس کوهپایه سفر کرد.

به گزارش اخبار کوهپایه؛ در این سفر که روز جمعه ۱۰ دی‌ماه جاری صورت گرفت مدیرعامل، معاونان و تنی چند از مدیران شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان از شهرک المهدی سجزی، روستاهای کی و دستگرد، شهرک صنعتی و پکیج تصفیه فاضلاب محله نوبنیاد و مسکن مهر شهر تودشک بازدید کرده و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات ساکنان این مناطق قرار گرفتند.
در جریان این سفر که امیرحسین بانکی پور از نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و علیرضا حسینی فرماندار کوهپایه نیز حضور داشتند، اعضای کاروان خدمت آبفای استان اصفهان در مسجد حضرت امیرالمومنین روستای «کی» از توابع شهر تودشک حضور یافته و با مردم این روستا و روستاهای همجوار دیدار و گفتگو کردند.
مدیرعامل آبفای استان اصفهان در این نشست صمیمانه با بیان این که خدمت رسانی تعطیل بردار نیست، هدف از این سفر در بعد از ظهر روز جمعه و در آستانه سالگرد شهادت سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی را حل مشکل دیرینه مردم محروم این منطقه عنوان کرد و گفت: مکتب شهید سلیمانی یعنی مسئولان باید فارغ از جناح بندی های سیاسی، تمام وقت خود را صرف خدمت رسانی به محرومان کنند.
هاشم امینی افزود: سردار سلیمانی و همرزمان شهیدش، جان خود را فدای تامین امنیت این مرز و بوم کردند و ما نیز باید این فرصت را غنیمت شمرده و در جهت آبادانی کشور تلاش کنیم.
وی در ادامه به سرعت گرفتن خدمت رسانی به روستاها پس از یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی اشاره کرد و گفت: طرح بازسازی و توسعه ۳۰۰ کیلومتر شبکه آب روستایی در مدت ۱۰۰ روز از جمله طرح های آبفای استان اصفهان بود که در قالب طرح ۱۰۰-۳۰۰ به اجرا درآمد و سهم شهرستان کوهپایه از این طرح، اصلاح و توسعه ۳۰ کیلومتر شبکه آبرسانی روستایی بود.
امینی افزود: با هدف آبرسانی به ۶ روستای دیگر این شهرستان، کار نقشه برداری روستاهای کی، مزرعه نو عرب ها، عشق آباد، نورا…، دستگرد و مزرعه سرخی تا یک ماه آینده پایان یافته و بلافاصله عملیات اجرای خطوط انتقال و شبکه آبرسانی به روستاهای یاد شده با مشارکت فرمانداری و خیرین آبرسان آغاز می شود که امیدواریم در خرداد ماه آینده به بهره برداری برسد.
مدیرعامل آبفای استان اصفهان همچنین در نشست پایانی سفر کاروان خدمت که در فرمانداری کوهپایه برگزار شد به احداث ۱۰ تصفیه خانه جدید فاضلاب و اجرای ۱۱ هزار کیلومتر شبکه آب و فاضلاب توسط این شرکت در یک دهه اخیر اشاره کرد و گفت: در ۱۰ سال گذشته فقط ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبارات دولتی به آبفای استان اصفهان تخصیص یافت درحالی که بخش خصوصی بیش از ۵ هزار میلیارد تومان در ایجاد زیرساخت های آب و فاضلاب استان سرمایه گذاری کرده است.
در ادامه امیرحسین بانکی پور از نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان باید با تلاش مخلصانه درصدد رفع مشکلات مردم برآیند و از هیچ تلاشی دریغ نکنند.
وی افزود: خدمات رسانی آبفا به مردم در دهه اخیر ستودنی است و انتظار می رود که این رویه همچنان ادامه یابد تا دسترسی مردم به این خدمات آسان و سریع تر انجام گیرد.
فرماندار کوهپایه نیز برای اجرای طرح های آب و فاضلاب در شهرها و روستاهای شهرستان کوهپایه از مسئولان آبفا قدردانی کرد و خواستار توسعه و اصلاح زیرساخت های آب و فاضلاب در شهرها و روستاهایی که فاقد این نوع خدمات هستند شد.
گفتنی است سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان نیز در تماس تلفنی با مدیرعامل آبفای استان اصفهان، از سفر کاروان خدمت به مناطق محروم شرق استان تشکر و به صورت تلفنی با مردم روستاهای «کی» و «دستگرد» گفتگو کرد.
اضافه می شود در سه هفته اخیر، کاروان خدمت شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به شهرستان های جرقویه و هرند نیز سفر کرده که حاصل آن گذرندان نزدیک به ۳۰ مصوبه برای خدمت رسانی سریع تر به مردم این شهرستان ها بوده است.

انتهای پیام/