نبود روشنایی کافی، عامل حوادث پی در پی و مشکل بزرگ تردد مردم سجزی به اصفهان
نبود روشنایی کافی، عامل حوادث پی در پی و مشکل بزرگ تردد مردم سجزی به اصفهان
رئيس شورای شهر سجزی در مورد مشکلاتی که عدم بهره مندی مسیر این شهر به اصفهان از روشنایی کافی ایجاد کرده است، توضیحاتی داد و مطالبات مردم شهر سجزی در این زمینه را بیان کرد.

مرتضی مظاهری در گفت‌وگو با خبرنگار اخبار کوهپایه اظهار کرد: یکی از مهمترین معضلاتی که برای مردم سجزی، مسافران و همشهریان شهرستان کوهپایه وجود دارد، جاده ترانزیتی اصفهان به سمت یزد است که از شهرستان کوهپایه از سجزی، کوهپایه و تودشک عبور می کند.

رئیس شورای شهر سجزی با اشاره به رفت و آمد زیاد مردم سجزی به اصفهان برای تأمین نیازهای خود عنوان کرد: مردم سجزی بنا به دلایل اقتصادی و بهداشتی به ناچار باید از این جاده برای تردد به شهر اصفهان استفاده کنند.

وی افزود: این در حالی است که این جاده از خروجی های باغ رضوان تا ورودی سجزی فاقد روشنایی کافی است و منجر به خسارات جانی و مالی برای همشهریان و به طبع آن مسافرانی که از این مسیر تردد می کنند، شده است.

مظاهری با اشاره به حوادث زیادی که برای مردم سجزی در این مسیر اتفاق افتاده است، بیان کرد: متاسفانه تعدادی از همشهریان ما در این مسیر جان خود را از دست داده و یا خسارت های جانی و مالی به آن ها وارد شده است.

وی با اشاره به پیگیری هایی که شورای شهر سجزی انجام داده و در آخرین مرحله که در حضور طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی انجام شده است، گفت: قسمتی از این جاده به مسئولان اصفهان و قسمتی از آن به مسئولان شهرستان کوهپایه مربوط می شود.

وی خاطرنشان کرد: از مسئولان شهرستان اصفهان تقاضا داریم در این امر ورود کنند چراکه بنابر آخرین گزارش پلیس راهور و راهنمایی و رانندگی که در اواخر دی ماه عنوان شد، حاکی از این است جاده ترانزیتی شرق اصفهان ٢۴ درصد از تصادفات جاده ای را به خود اختصاص داده و در نه ماه اول سال ١۴٠٠ سی مورد فوتی داشته است.

مرتضی مظاهری تصریح کرد: متاسفانه در دوماه گذشته نیز چندین مورد تصادف دلخراش داشتیم که دو تن از همشهریان سجزی در این تصادف ها فوت کردند.

وی بیان کرد: از مسئولان استدعا دارم برای این مسیر که عملا فاقد نور کافیست فکری کنند، ما نیز از طریق شورای شهر پیگیر هستیم و بعنوان یکی از مهمترین مشکلات شهر سجزی پیگیر خواهیم بود.

رئیس شورای شهر سجزی با اشاره به مشکلاتی که نبود نور کافی در این مسیر ایجاد کرده است، اذعان کرد: اغلب به دلیل رها شدن سگ های ولگرد در شهر سجزی، تودشک و کوهپایه مشاهده شده که برخی از رانندگان با این سگ ها تصادف می کنند که بعضا باعث خطرهای جانی و مالی برای مسافران خواهد شد و این معضل برای ما سنگین است.

مظاهری ادامه داد: چهار خروجی شهر اصفهان که مد نظر قرار بگیرد متوجه خواهیم شد که از خروجی شمال به سمت شاهین شهر قریب به سی کیلومتر روشنایی دوطرفه، همچنین به سمت شهرضا ٢۵ کیلومتر روشنایی دوطرفه و به سمت غرب اصفهان نیز روشنایی تا فولاد شهر ادامه داشته و این مسیرها ایمن هستند ولی جاده شرق اصفهان از الطاف مسئولان محروم مانده است.

وی خاطرنشان کرد: مردم شرق بویژه مردم سجزی انتظار دارند که استاندار و مسئولان شهر اصفهان و شهرستان کوهپایه به این موضوع ورود کنند و به طور جدی، در اسرع وقت مورد بررسی قرار بگیرد.

انتهای پیام/