۵۰۰ هکتار از مزارع خویا و قلعه عبدالله با بازگشایی زاینده رود زیر کشت رفت
۵۰۰ هکتار از مزارع خویا و قلعه عبدالله با بازگشایی زاینده رود زیر کشت رفت
مدیر جهادکشاورزی شهرستان کوهپایه گفت: پيش بيني می‌شود حدود ۵۰۰ هکتار از مجموع بالغ بر ۲۰۰۰ هکتاری اراضی زراعی در این منطقه از شهرستان کوهپایه به کشت محصولاتی نظیر گندم، گلرنگ و در سطح کمتری به جو اختصاص یابد.

مهدی قاسمی در گفت و گو با خبرنگار اخبار کوهپایه اظهار کرد: در شهرستان کوهپایه با بازگشایی زاینده رود منطقه ای که تحت تاثیر مستقیم و بهره بردن از آب رودخانه بود، کشاورزان در اراضی کشاورزی منطقه خویا و قلعه عبدالله شروع به کشت کردند.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان کوهپایه تصریح کرد: پیش بینی می‌شود حدود ۵۰۰ هکتار از مجموع بالغ بر ۲۰۰۰ هکتاری اراضی زراعی در این منطقه از شهرستان کوهپایه به کشت محصولاتی نظیر گندم، گلرنگ و در سطح کمتری به جو اختصاص یابد.

قاسمی عنوان کرد: در همین راستا کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان با حضور در این فرصت کوتاه در سطح مزارع و توصیه‌های فنی از جمله مصرف میزان بیشتر بذر جهت کشت و استفاده از بذور اصلاح شده حتی المقدور و در صورت مصرف بذور خودمصرفی با توجه به انتخاب رقم مناسب و بوجاری و ضدعفونی و استفاده از بذر مال اقدام کردند و نسبت به مدیریت سطح کشت با توجه به میزان آب در دسترس و تغذیه صحیح اقدام کنند.

انتهای پیام/