سند مزرعه حسین آباد کوهپایه به نام اوقاف سند خورد
سند مزرعه حسین آباد کوهپایه به نام اوقاف سند خورد
معاون امور ثبتی و حقوقی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: سند مزرعه حسین آباد کوهپایه به نام اوقاف سند خورد.

به گزارش اخبار کوهپایه به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام اصغر توسلی با بیان اینکه در راستای دریافت اسناد مالکیت رقبات در سال جاری یک هزار و ۸۰۰ سند برش برنامه داشته ایم اظهار داشت: تا امروز یک هزار و ۸۶۱ سند دریافت شده است که بیش از برنامه نیز تحقق داشته ایم.

وی با بیان اینکه برای تبدیل اسناد نیز در سال جاری ۳۳۰ مورد موظفی داشته ایم که تاکنون ۲۱۰ مورد آن محقق شده است، ادامه داد: اخیرا نیز سندی مربوط به مزرعه حسین آباد در کوهپایه دریافت شده که بالغ بر یک میلیون و ۹۱۸ هزار متر مربع مساحت و بیش از دو هزار میلیارد ریال ارزش ملک بوده است.

معاون امور ثبتی و حقوقی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه در موضوعات حقوقی پرونده های مختلفی داریم، گفت: همکاری های خوبی را از سوی دستگاه قضایی شاهد بوده ایم که دغدغه وقف را داشته اند و اجرائیات زیادی را نیز در سال جاری داشته ایم.

وی با اشاره به بروزرسانی اسناد اجاره موقوفات در استان اصفهان تصریح کرد: حدود پنج هزار و ۴۰۰ سند اجاره در استان اصفهان داریم که به روز رسانی شده است، افزود: حدود ۳۰۰ مورد سند جدید نیز تنظیم شده است.

حجت الاسلام توسلی گفت: تلاش ما این است که در زمینه اوقافی به بالای ۱۳۰ درصد تحقق برنامه برسیم و در این زمینه از همه همکاران در شهرستان های استان قدردانی می کنم.

وی با بیان اینکه عرصه۹ و اعیان هتل عباسی وقف است و سند آن نیز صادر شده است، افزود: برای مسجد جامع نیز ۳۹ رقبه مسجد سند دار شده است و تنها خود مسجد مانده که به دلیل وجود ۱۲۰ شکستگی نقشه برداری این مسجد سخت بوده اما انجام شده و قرار است به زودی سند مسجد جامع اصفهان نیز صادر شود.

معاون امور ثبتی و حقوقی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه با بیان اینکه هیچ اداره ای در شهرستان های استان اصفهان نمی تواند به بهانه کمبود بودجه از پیگیری در خصوص دریافت اسناد برای موقوفات شانه خالی کند، گفت: در نامه ای به همه شهرستان ها اعلام کردیم که همه اعتبارات در این زمینه محقق می شود ضمن اینکه اداره ثبت نیز به کمک اوقاف آمده است و با هزینه خود نقشه برداری از موقوفات را انجام می دهد.

وی در خصوص صدور اسناد برای زمین های کشاورزی موقوفه نیز ابراز داشت: قانون در این زمینه تعیین تکلیف کرده است و در کارگروه ثبتی در آران و بیدگل صدور اسناد برای این بخش را نیز در دستور کار داریم.

حجت الاسلام توسلی با اشاره به روابط اجاره ای با نهادهای دولتی نیز گفت: در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، سپاه استان، آموزش و پرورش و نیروی انتظامی همکاری خوبی را داشتند اما اداره کل ورزش و جوانان علی رغم پیگیری ها و اعلام همکاری های مختلف هنوز همکاری نداشته اند.

انتهای پیام/