۴۵ هزار عملیات امدادرسانی در دوماهه اول سال
۴۵ هزار عملیات امدادرسانی در دوماهه اول سال
سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان گفت: در دو ماهه ابتدایی سال جاری، کارشناسان اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان به 45 هزار و 203 ماموریت امدادرسانی اعزام شدند.

به گزارش اخبار کوهپایه، به نقل از روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان اصفهان، دکتر فرهاد حیدری گفت: در دو ماهه ابتدایی سال جاری، کارشناسان اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان به ۴۵ هزار و ۲۰۳ ماموریت امدادرسانی اعزام شدند که از مجموع آنها ۳۳ هزار و ۳۱۶ مورد مربوط به حوادث غیرتصادفی و ۱۱ هزار و ۸۸۷ مورد حوادث رانندگی بوده است.

وی با بیان اینکه تعداد کل ماموریت های اورژانس پیش بیمارستانی استان در سال گذشته ۲۹۳ هزار و ۸۵۴ مورد بوده، اظهار کرد: در دو ماهه ابتدایی سال از مجموع حوادث رانندگی منجر به جرح در سطح استان ۸ هزار و ۱۶۲ مورد در مناطق شهری و ۳ هزار و ۷۲۵ مورد در نقاط جاده ای استان رخ داده است.

دکتر حیدری با اشاره به شروع فصل گرما اذعان کرد: طی دو ماهه ابتدایی امسال کارشناسان اورژانس به ۲۳ مصدوم ناشی از غرق شدگی امدادرسانی کردند که از این تعداد متاسفانه ۷ نفر بر اثر غرق شدگی جان باختند.

سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان به آمار مسمومیت با منوکسیدکربن در دوماه ابتدایی امسال اشاره کرد و گفت: در این مدت ۵۷ مورد مسمومیت با منوکسیدکربن به ۱۱۵ استان اصفهان گزارش شد که تمامی افراد با دریافت خدمات اورژانس پیش‌بیمارستانی در محل حادثه درمان و یا توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند.

دکتر حیدری ضمن اشاره به ارائه خدمات اورژانس هوایی در سطح استان، خاطرنشان کرد: در دو ماهه ابتدایی امسال بالگرد امدادی اورژانس ۱۳ بار به ماموریت اعزام و ۱۹بیمار و مصدوم را به مراکز درمانی استان اصفهان منتقل کرد از مجموع این ماموریت‌ها ۴ مورد مربوط به تصادفات رانندگی بوده است.

وی افزود: فوریت‌های پزشکی استان اصفهان از ۶۰ پایگاه امدادی شامل ۸۰ پایگاه شهری، ۷۹ پایگاه جاده ای و یک پایگاه امداد هوایی، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۵ اتاق فرمان برخوردار است.

انتهای پیام/