راه‌اندازی فرماندهی انتظامی در ۴ شهرستان جدید اصفهان
راه‌اندازی فرماندهی انتظامی در ۴ شهرستان جدید اصفهان
معاون هماهنگ‌کننده فرماندهی انتظامی استان اصفهان از مصوب شدن چارت سازمانی فرماندهی انتظامی در 4 شهرستان جدید استان خبر داد و گفت: در صورت تأمین ساختمان مناسب از سوی فرمانداران این شهرستان‌ها، فرماندهان انتظامی آن‌ها معرفی خواهند شد.

به گزارش اخبار کوهپایه؛ ایوب گرامی، معاون هماهنگ‌کننده فرماندهی انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: استان اصفهان دارای ۲۸ شهرستان است که در ۲۴ شهرستان این استان فرماندهی انتظامی فعال وجود دارد و ۴ شهرستان کوهپایه، هرند، ورزنه و جرقویه که حدود ۷ ماه از شهرستان شدن آن‌ها می‌گذرد، فاقد فرماندهی انتظامی هستند.

وی از مصوب شدن چارت سازمانی فرماندهی انتظامی در ۴ شهرستان مذکور خبر داد و گفت: اقدامات لازم برای راه‌اندازی فرماندهی انتظامی در این شهرستان‌ها فراهم شده و در صورت تأمین ساختمان مناسب و تجهیزات مورد نیاز نیروی انسانی آن از سوی فرماندهی انتظامی استان تأمین و فرماندهان انتظامی آن‌ها نیز معرفی خواهند شد.

گرامی گفت: در این خصوص جلسات تعاملی خوبی با فرمانداران، اعضای شورای تأمین و شورای اداری شهرستان‌های جدید انجام شده اما هنوز اقدام قطعی در خصوص تأمین ساختمان مناسب برای راه‌اندازی فرماندهی انتظامی صورت نگرفته است.

معاون هماهنگ‌کننده فرماندهی انتظامی استان اصفهان ادامه داد: اولین مؤلفه مورد نیاز برای شهرستان شدن مؤلفه امنیتی است و این مؤلفه نیز با حضور نیروهای انتظامی فراهم می‌شود و نیروهای انتظامی نیز نیاز به ساختمان و تجهیزات دارند.

وی تصریح کرد: در درجه اول از فرمانداران، اعضای شورای تأمین و اعضای شورای اداری شهرستان‌ها انتظار داریم که این موضوع را رفع کنند و سپس از خیران این شهرستان‌ها می‌خواهیم که در این زمینه مشارکت و ساختمان مناسبی را برای این منظور وقف کنند که قطعاً این کار باقیات و صالحات برای آن‌ها خواهد بود.

گرامی با بیان اینکه هم اکنون شهرستان‌های مذکور زیر نظر فرماندهی انتظامی شهرستان اصفهان قرار دارند، گفت: مسلم است که اگر هر کدام از این شهرستان‌ها دارای فرماندهی انتظامی مجزایی باشند هم کار تأمین امنیت در آن شهرستان‌ها به خوبی پیش می‌رود و هم حجم مأموریت‌های فرماندهی انتظامی شهرستان اصفهان کم می‌شود.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان اصفهان در پاسخ به این سوال که چه زمانی فرمانده انتظامی این شهرستان‌ها منصوب می‌شوند، خاطرنشان کرد: موظف هستیم که فرمانده انتظامی شهرستان را تعیین و نیروی انسانی مورد نیاز را به آن شهرستان اختصاص دهیم، منتهی ساختمان و تجهیزات را فرمانداران و خیران امنیت‌ساز باید تأمین کنند.

وی بیان کرد: با تمام توان در حوزه نیروی انسانی آمادگی کامل داریم و هر زمان که ساختمان و مقداری تجهیزات لازم در اختیار ما قرار داده شود، فرماندهی انتظامی را در این شهرستان‌ها راه‌اندازی کنیم.

انتهای پیام/