آیا ورزش راز داشتن پوستی زیبا است؟
آیا ورزش راز داشتن پوستی زیبا است؟
کارشناس حوزه ورزش گفت: تحقیقات نشان می‌دهد که ورزش می‌تواند برای پوست شما نیز مفید باشد، یک بار برای همیشه تحقیقات ثابت می کند که ترکیب یک روال مراقبت از پوست با محصولات و فعالیتهای موثر و عادات سبک زندگی خوب، کلیدی برای داشتن ظاهری زیبا است.

سمیه الماسی در گفت و گو با خبرنگار اخبار کوهپایه اظهار کرد: هیچ شکی در فواید سلامتی مرتبط با ورزش وجود ندارد، با توجه به این واقعیت، چند دلیل برای ورزش کردن عبارتند از: حفظ وزن سالم، عضله سازی برای قدرت و کاهش خطر مواجهه برخی شرایط مانند دیابت و بیماری قلبی. این دلیل کافی برای تمرین کردن منظم است.

کارشناس حوزه ورزش گفت: اما اگر نیاز به دلیل قانع‌کننده‌های بیشتری دارید، به این نکته جالب دقت کنید که تحقیقات  نشان می‌دهد که ورزش می‌تواند برای پوست شما نیز مفید باشد، یک بار برای همیشه تحقیقات ثابت می کند که ترکیب یک روال مراقبت از پوست با محصولات و فعالیتهای موثر و عادات سبک زندگی خوب، کلیدی برای داشتن ظاهری زیبا است.

*بهبود گردش خون

الماسی ادامه داد: آیا می دانستید که ورزش می تواند ضربان قلب و جریان خون در عضلات را افزایش دهد؟ این نه تنها می تواند به شما کمک کند که انرژی بیشتری داشته باشید، بلکه می تواند ظاهر پوست شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد، با توجه به بررسی‌های آکادمی پوست آمریکا (AAD)، برخی از مطالعات نشان می دهد که ورزش متوسط ​​می تواند گردش خون را بهبود بخشد و سیستم ایمنی بدن را تقویت کند، در نتیجه، ممکن است که پوستی جوان تر را تجربه کنید.

* کاهش استرس

این کارشناس حوزه ورزش ادامه داد: استرس می تواند بر بدن و پوست شما تأثیر بگذارد، تنش صورت و کسالت عمومی که می تواند ناشی از استرس باشد، می تواند باعث شود که پوست شما کمتر درخشنده به نظر برسد. این را با بی‌توجهی به مراقبت از پوست که اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که احساس افسردگی یا شل شدن می‌کنیم، همراه باشید، و ممکن است دوره‌های استرس زیاد باعث افزایش جوش‌ها و ظاهری کدر پوست شود.

وی افزود: برای کمک به کاهش استرس و بهبود خلق و خوی خود، پیشنهاد می شود که به باشگاه بروید یا به پیاده روی سریع در بیرون بروید. ورزش می تواند استرس را از بین ببرد و اندورفین های ترشح شده احساس خوبی را آزاد کند که باعث می شود احساس شادی و آرامش بیشتری داشته باشید. با انجام اقداماتی برای کمک به کاهش استرسی که تجربه می کنید، می توانید راه را برای داشتن پوستی زیبا هموار کنید.

*بهبود خواب

سمیه الماسی خاطرنشان کرد: اصطلاح “خواب زیبا” افسانه ای نیست. در طول خواب عمیق است که پوست ما تازه و شاداب می شود. اگر آن زمان را با شب‌های بی‌خوابی از دست بدهید، پوست شما نمی‌تواند بهترین ظاهر و احساس خوب را داشته باشد. اگر در ساعات خواب توصیه شده در شب مشکل دارید، پیشنهاد می شودد به فعالیت بدنی منظم روی آورید. در واقع، ممکن است متوجه شده باشید که در روزهایی که ورزش می کنید، راحت تر به خواب می روید.

وی افزود: ورزش نه تنها می تواند به شما کمک کند سریعتر چرت بزنید، بلکه می تواند کیفیت خواب شما را نیز بهبود بخشد. اگر به خوبی و کافی استراحت می کنید، درست است که این راز پوست خوب را به شما هدیه می دهد

الماسی بیان کرد: مراقب ورزش کردن خیلی نزدیک به زمان خواب نباشد. از آنجایی که یک تمرین می تواند سطح انرژی شما را افزایش دهد، این ممکن است چند ساعت پس از تحرک و عرق کردن، خواب رفتن را دشوارتر کند.

کارشناس حوزه ورزش بیان کرد: ورزش منظم می تواند توده عضلانی بسازد تا بدن شما خوش حالت تر و متناسب تر به نظر برسد. در این حالت ، جایگزینی چربی با ماهیچه می تواند به زیبایی پوست شما کمک کند صاف تر و محکم تر به نظر برسد. همچنین ممکن است سلولیت را کمتر به چشم بیاورد.

*چند وقت یکبار باید ورزش کرد؟

این کارشناس حوزه ورزش گفت: برای بهره مندی از فواید زیبایی ورزش، لازم نیست همیشه در باشگاه زندگی کنید. طبق مطالعات، کار در کلاس های تناسب اندام، دویدن یا حتی یک جلسه تمرین با وزنه که حدود ۳۰ دقیقه در روز طول می کشد، می تواند شما را در مسیر درستی قرار دهد . سعی کنید در یک برنامه روتین قرار بگیرید که در آن روز خود را با تمرینی با عرق کردن سبک شروع کنید، یا با طناب زدن یا انجام چند حرکت یوگا. سپس سعی کنید در طول هفته در چند جلسه طولانی تر فعالیت کنید.

*چگونه بعد از تمرین از پوست خود مراقبت کنیم؟

وی بیان کرد: در طول ورزش شدید، انتظار می رود که عرق کنید. این عرق می‌تواند با کثیفی، ناخالصی‌ها و سلول‌های مرده روی سطح پوست شما مخلوط شود و منافذ را مسدود کند، که در نهایت پس از ریختن باکتری‌ها در مخلوط، به جوش تبدیل می‌شود. بنابراین در حالی که ورزش می تواند برای پوست شما مفید باشد، اما اگر از یک روال مراقبت از پوست پس از تمرین پیروی نکنید، می تواند باعث افزایش جوش ها شود. بنابراین، حتما قبل ، حین و بعد از ورزش اب به میزان کافی بنوشید و نکته مهم اینکه بعد از تمرین با حداقل فاصله یک ساعت بعد از فعالیت دوش بگیرید تا طراوت و شادابی پوست را حفظ کنید.

انتهای پیام/