سامانه بارشی تابستانه از امروز در استان فعال می شود
سامانه بارشی تابستانه از امروز در استان فعال می شود
کارشناس پیش بینی وضعیت آب و هوای اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: از اواخر امروز با نزدیک شدن سامانه بارشی تابستانه، در اکثر مناطق به ویژه نیمه جنوبی به تدریج افزایش ابر، گاهی وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و بارش های رگباری و رعدوبرق و در مناطق مستعد احتمال تگرگ پیش بینی می شود.

ابراهیم هنرمند در گفتگو با خبرنگار اخبار کوهپایه اظهار کرد: از امروز در مناطق شرقی وزش باد، گاهی شدید و همراه با گرد و خاک محلی خواهد بود که منجر به کاهش دید و کیفیت هوا در این مناطق و تا حدی مرکز استان می شود.

کارشناس پیش بینی وضعیت آب و هوای اداره کل هواشناسی استان اصفهان بیان کرد: از اواخر امروز با نزدیک شدن سامانه بارشی تابستانه، در اکثر مناطق به ویژه نیمه جنوبی بتدریج افزایش ابر، گاهی وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و بارش های رگباری و رعدوبرق و در مناطق مستعد احتمال تگرگ پیش بینی می شود.

وی گفت: اوج فعالیت سامانه از عصر روز پنجشنبه تا روز جمعه خواهد بود و در این مدت اب گرفتگی معابر عمومی، جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل ها و اختلال در تردد در مناطق پربارش پیش بینی می شود؛ کمینه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق دو تا سه درجه افزایش خواهد داشت.

هنرمند با بیان اینکه دمای اصفهان در گرمترین ساعات به ۴۱ درجه و کمینه دمای فردا ۲۷ درجه خواهد بود، گفت: خور و بیابانک با دمای ۴۵ درجه و بویین میاندشت با دمای ۱۴ درجه به ترتیب گرمترین و خنک ترین شهر استان است.

انتهای پیام/