خسارات سیل در حوزه راه، منابع طبیعی، خدمات و کشاورزی در کوهپایه
خسارات سیل در حوزه راه، منابع طبیعی، خدمات و کشاورزی در کوهپایه
فرماندار شهرستان کوهپایه گفت: خساراتی در حوزه راه، منابع طبیعی، خدمات، کشاورزی و همچنین در داخل برخی روستاها اتفاق افتاده است که بعد از اینکه اوضاع شهرستان آرام شد، کارشناسان برآورد خسارت خواهند کرد

اصغر هدایت فرماندار کوهپایه در گفت‌وگو با خبرنگار اخبار کوهپایه  اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی‌ها و هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران استان اصفهان که داده شده بود، تیم‌های امدادی شهرستان کوهپایه آمادگی کامل داشته و در مناطق سیل‌خیز مستقر بودند.

فرماندار شهرستان کوهپایه عنوان کرد: بارش‌های رگباری از ساعت ۱۳ روز گذشته در شهرستان آغاز شد و این شهرستان از سه محور تحت تأثیر بارش‌ها قرار گرفت و بارش‌های سنگینی در حاشیه رشته‌کوه‌های کوهپایه را شاهد بودیم.

هدایت بیان کرد: با توجه به هشدارها و اطلاع‌رسانی‌هایی که انجام شده بود، علی‌رغم اینکه در برخی روستاهای شهرستان بارش‌های سنگینی داشتیم اما این بارش‌ها منجر به خسارت‌های جانی نشد.

وی در ادامه افزود: میزان بارش‌ها و حجم روان‌آب‌ها  به گونه‌ای بود که برخی از محورهای روستایی ما به سبب خسارات ناشی از آن قطع و تخریب شد و ما مجبور شدیم در این زمان برای جلوگیری از آسیب‌ها و حوادث احتمالی  سه روستا را تخلیه کرده و گاز این ۳ روستا را قطع کنیم.

وی با بیان اینکه با اقدامات پیش بینی شده و با آمادگی که وجود داشت و همچنین خدمات امدادی به گونه‌ای انجام شد که توانستیم سیل را مدیریت کنیم، افزود: خساراتی در حوزه راه، منابع طبیعی، خدمات، کشاورزی و همچنین در داخل برخی روستاها اتفاق افتاده است که بعد از اینکه اوضاع شهرستان آرام شد، کارشناسان برآورد خسارت خواهند کرد.

اصغر هدایت  تصریح کرد: یک خودرو وانت در روستای علون آباد را سیل با خود برده است که البته سرنشینان آن خود را نجات داده و در حال حاضر هم  آبگیر علون آباد مملو از آب  گل‌آلود است.

فرماندار کوهپایه با بیان اینکه پیش‌بینی شده امروز هم بارش باران خواهیم داشت، توصیه کرد: به مردم تأکید می‌کنیم امروز و فردا به‌ هیچ‌وجه به قصد تفریح و گردشگری در شهرستان کوهپایه حضور پیدا نکنند؛ همچنین مردم روستاها به هشدارهایی که توسط بلندگوهای مساجد و دهیاری‌ها داده می‌شود توجه کرده و آن‌ها را جدی بگیرند تا بتوانیم با کمترین خسارت سیل را پشت سر بگذاریم.

هدایت در پایان با اشاره به تلاش و خدمات شبانه‌روزی تیم‌های امدادی مستقر در شهرستان از آن‌ها تشکر کرده و گفت: نیروهای راهداری تا ساعت ۴ صبح برای بازگشایی راه‌ها تلاش کردند و امیدواریم در ادامه نیز اگر بارشی اتفاق می‌افتد، خسارتی را بر جای نگذارد.

انتهای پیام/