زن ایرانی، ادعاهای دشمنان را تکذیب کرده است
زن ایرانی، ادعاهای دشمنان را تکذیب کرده است
امام جمعه شهر کوهپایه با اشاره به نقش پررنگ و برجسته زنان در جمهوری اسلامی ایران گفت: واقعیت جامعه ما این است که زن ایرانی این ادعاهای دشمنان را تکذیب کرده است و نشان داده که‌ می شود در کنار دین به مسائل اجتماعی نیز پرداخت و این مسئله دشمنان اسلام را عصبانی کرده است.

به گزارش اخبار کوهپایه، حجت الاسلام احمد شاکری ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهر کوهپایه در توضیح فرمایشات مقام معظم رهبری اظهار کرد: نماز جمعه باید شبهات را رفع کند؛ یکی از شبهاتی که دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران هرچند گاهی وارد آن و ذهن بعضی از افراد را متزلزل می کنند، این است که بین دین و پیشرفت باید تفکیک باشد.

امام جمعه شهر کوهپایه تصریح کرد:  دشمنان می گویند اگربخواهید متدین باشین و دین را در مسائل اجتماعی و سیاسی دخیل کنید، پیشرفت نمی کنید.

وی بیان داشت: غربی ها می گویند اگر می خواهید پیشرفت کنید دین را باید کنار بگذارید، البته اگر در زندگی شخصی اعتقاد داشته باشید اشکال ندارد اما اگر آن را وارد مسائل اجتماعی و زندگی تان کرده پیشرفت نمی کنید، این نقطه  اساسی و مرکزی هویت انهاست.

شاکری گفت: جمهوری اسلامی درست این مرکز را هدف قرار داده و بلکه سمت آن شلیک کرده  و به هدف زده است؛ جمهوری اسلامی با شعار دین وارد میدان شده و توانسته  خودش را حفظ  و این موضوع را منتشر و ریشه دار کند.

احمد شاکری با اشاره به آیه  بیست و چهار سوره ابراهیم اظهار کرد: جمهوری اسلامی با شعار دین به میدان امد و‌ دین را در امور اجتماعی دخالت داد، جمهوری اسلامی با حضور خود هویت مرکزی تمدن غربی را به چالش کشید و ابطال کرد و از این جهت آن ها عصبانی هستند.

امام جمعه شهر کوهپایه عنوان کرد: حقیقت قدرت های غربی یک مافیاست که در راس آن صهیونیست ها و تجار برجسته یهودی و سیاست مداران این ها هستند که پیشرفت های جمهوری اسلامی رانمی توانند تحمل کنند و هر روز به فکر این هستند که ضربه ای به جمهوری اسلامی بزنند.

وی در ادامه با اشاره به نقش پررنگ و برجسته زنان در جمهوری اسلامی ایران افزود: واقعیت جامعه ما  این است که زن ایرانی این ادعاهای دشمنان را تکذیب کرده است و نشان داده  که‌ می شود در کنار دین به مسائل اجتماعی نیز پرداخت و این مسئله دشمنان اسلام را عصبانی کرده است.

امام جمعه شهر کوهپایه در خطبه دوم اظهار کرد: دولت آمریکا همیشه ادعا می کرد که سازمان های اطلاعاتی اش نمونه های عالی در جهان هستند و می توانند همه  تحرکات را زیر نظر داشته باشند اما حمله به سلمان رشدی ضعف سیستم اطلاعاتی و امنیتی آن ها را به همه نشان داد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: مذاکرات این دوره بیش از این که مذاکره هسته ای باشد، مذاکره برای رفع تحریم های شدید و ناعادلانه وظالمانه است؛ ایران هر آنچه که باید انجام میداده  را انجام داده است و اکنون دیگر‌ نوبت آمریکا و غربی ها است که پس از بازی های فرسایشی و سیاسی در دولت های یازدهم و دوازدهم، که یکسال است تقریبا در دوسه نقطه  راهبردی متوقف شده اند و در صدد زیاده خواهی هستند و می خواهند امتیاز کم بدهند و امتیاز های بزرگ بگیرند.

وی افزود: در مذاکرات سه نکته اهمیت دارد، اول اینکه آمریکا و اروپا امروز بیش از قبل نیاز به توافق دارند و نکته دیگر اینکه تهران باید مطمعن باشد که رفع تحریم ها به نحو موثر و پایدار انجام می شود و همچنین آمریکا و غربی ها باید تضمین و تعهد کتبی بدهند که دوباره یکطرفه از توافق خارج نمی شوند.

شاکری با اشاره به جایگاه و نقش مسجد بیان کرد: خانواده به عنوان اصلی ترین نهاد اجتماعی و سنگ بنای شکل گیری جامعه از اهمیت بالایی در تمامی ادیان ها برخوردار است و همه ادیان ها به خانواده ارج می دهند.

وی افزود: رشد امار طلاق که معتبرترین شاخص برای آشفتگی است نشان از این دارد که بنیاد خانواده ضعیف و آسیب پذیر شده است و در سال های اخیر رشد طلاق در ایران نیز رشد فزاینده ای دارد .

شاکری با اشاره به نقش مسجد در حل مشکلات خانوادگی گفت: مسجد و جایگاه آن برای رفع مشکلات و اسیب می تواند بهترین جا و نقطه عطفی باشد و مسجد با ظرفیت بالایی که دارد می تواند در حل مشکلات خانوادگی نقش موثری ایفا کند.

انتهای پیام/