مقابله با دسیسه دشمن در حوزه حجاب یک عزم ملی مردمی ویژه را می‌طلبد
مقابله با دسیسه دشمن در حوزه حجاب یک عزم ملی مردمی ویژه را می‌طلبد
استاد حوزه و دانشگاه گفت: شمن خوب مطالعه کرده که تنها کاری که می‌تواند با آن جوانان را به انحراف بکشاند، همین مباحث اخلاقی است و مقابله با این دسیسه یک عزم ملی مردمی ویژه را می‌طلبد تا به حرمت ماه مبارک رمضان و بیانیه‌ای که وزارت کشور داد، پشتیبانی از آن عملیاتی شود.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر جمیاری در گفت و گو با خبرنگار اخبار کوهپایه اظهار کرد: حجاب یک ضرورت برای استحکام بنیان خانواده است، همان‌گونه که کسی حق ندارد اکسیژن جامعه را دچار آلودگی کند، کسی حق ندارد جامعه را با بی‌حجابی به سمت آلودگی معنوی و مسمومیت ببرد.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: انجام ندادن و رعایت نکردن حجاب یک حرام شرعی و حرام سیاسی است؛ در دین اسلام علاوه بر بیرون بودن موی زنان که حرام است، نگاه کردن به موی زن نیز حرام شمرده می‌شود.

امام‌جمعه کوهپایه اذعان کرد: در رابطه با حرام سیاسی در قانون ما، قانونی تحت عنوان قانون عفاف و حجاب وجود دارد که می‌گوید کشف حجاب جرم است، چرا که باعث می‌شود جامعه به سمت برهنگی سوق داده شود.

امام‌جمعه کوهپایه با بیان اینکه بیشتر افراد در جامعه در رده‌های سنی مختلف مقید به حجاب هستند، گفت: در مقابل دو دسته از افراد نیز هستند که کشف حجاب می‌کنند، دسته اول کسانی هستند که از لحاظ فرهنگی روی آن‌ها کار نشده، اعتقادشان سست است؛ این افراد تحت تأثیر فضای مجازی گول‌خورده و کشف حجاب می‌کنند.

جمیاری تصریح کرد: این افراد با فرهنگ‌سازی درست، صحبت کردن از طرف خانم‌های محجبه، رفتار محترمانه با آنان، معرفی درست از حجاب و قدرت رسانه‌ای قوی‌تر از غرب می‌توان متقاعد کرد.

وی ادامه داد: دسته دوم به دلیل مخالفت با دین اسلام و انقلاب اقدام به کشف حجاب می‌کنند و در قبال این کار، مزد دریافت می‌کنند؛ که در مقابل این افراد باید در قدم اول تذکر لسانی داده شود اما اگر فرد اصرار به انجام این جرم دارد به دستگاه‌های قضایی معرفی شود.

علی‌اکبر جمیاری گفت: دشمن خوب مطالعه کرده که تنها کاری که می‌تواند با آن جوانان را به انحراف بکشاند، همین مباحث اخلاقی است و مقابله با این دسیسه یک عزم ملی مردمی ویژه را می‌طلبد تا به حرمت ماه مبارک رمضان و بیانیه‌ای که وزارت کشور داد، پشتیبانی از آن عملیاتی شود.

امام‌جمعه کوهپایه با اشاره به اینکه لازم است در دستگاه‌های دولتی و خدمات‌رسانی نیز حجاب به خوبی رعایت شود، گفت: همچنین در این زمینه لازم است صنوف متدین و باتقوا نیز ورود کنند و تمایلی به خدمات‌دهی به قشر بی‌حجاب نداشته باشند، این موارد باعث می‌شود افراد بی‌حجاب کم‌کم مراعات حجابشان را بکنند، راهنمایی و رانندگی نیز باید با افرادی که در ماشین‌ها کشف حجاب می‌کنند صحبت و آن‌ها را جریمه کند چرا که این امر ضد قانون هست.

انتهای پیام/ی