برداشت غیر مجاز از حساب با خرید شارژ ۱۰ هزار تومانی
برداشت غیر مجاز از حساب با خرید شارژ ۱۰ هزار تومانی
رئيس پليس فتا فرماندهی انتظامی استان از شناسايي فردي خبر داد که با ترفند فروش شارژهاي 10 هزار توماني اقدام به برداشت غير مجاز از حساب شهروندان مي کرد.

به گزارش اخبار کوهپایه به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ سید مصطفی مرتضوی بیان داشت: در پی مراجعه و شکایت یکی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز ۲۲۰ میلیون ریال از حساب وی، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های انجام شده مشخص شد شاکی جهت خرید شارژ تلفن همراه مشغول جستجو در فضای مجازی بوده که با یک آگهی مواجه شده که مدعی بوده شارژ را با تخفیف ویژه عرضه می کند و شاکی نیز بدون توجه به آدرس درگاه پرداخت اقدام به خرید و نصب اپلیکیشن معرفی شده کرده و پس از درج اطلاعات کارت بانکی با تراکنش ناموفق مواجه و پس از مدتی تمام موجودی حساب وی برداشت شده است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکی کارشناسان پلیس فتا اقدامات خود را در این زمینه آغاز کردند و متوجه شدند فردی تحت عنوان فروش شارژ ارزان قیمت با ایجاد یک درگاه جعلی پرداخت و سپس هدایت شهروندان به لینک دانلود اپلیکیشن از کاربران کلاهبرداری می کند.

این مقام انتظامی گفت: در نهایت با اقدامات تخصصی و فنی، کارشناسان موفق به شناسایی و دستگیری فرد کلاهبردار شدند و پس از تشکیل پرونده متهم جهت انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

مرتضوی در پایان به شهروندان توصیه کرد: برای انجام یک خرید اینترنتی امن چک کردن آدرس دقیق در قسمت نوار آدرس امری ضروری است، همچنین استفاده از افزونه‌های ضد فیشینگ درگاه بانکی و… نیز توصیه می شود، حتی الامکان در هنگام عملیات پرداخت اینترنتی، یکبار رمز خود را در ثانیه‌های پایانی باقیمانده از اعتبار آن وارد نمایید تا با این کار فرصت ارتکاب جرم را از مجرمان سلب تا گرفتار فیشینگ نشوید.

انتهای پیام/ف