بهره مندی قهرمانان ورزشی از معافیت سرباز قهرمان
بهره مندی قهرمانان ورزشی از معافیت سرباز قهرمان
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گفت: کلیه ورزشکاران قهرمان در صورت کسب مقام قهرمانی مسابقات المپیک ،جهانی و آسیایی ازمعافیت سرباز قهرمان بهره مند می شوند. 

به گزارش اخبار کوهپایه به نقل از خبرگزاری پلیس مهرداد پناه پوریان گفت: براساس قانون سرباز قهرمان نفرات اول، دوم و سوم مسابقات المپیک، مسابقات جهانی و آسیایی تحت پوشش کمیته بین المللی المپیک می توانند از معافیت سربازی بهره مند شوند.

وی بیان داشت: در قانون سرباز قهرمان شرط رده  سنی برای بهره مندی از قهرمانی ملاک نمی باشد و کلیه ورزشکاران در رشته های مختلف ورزشی در صورت کسب مقام قهرمانی، پس از درخواست از جانب  وزارت ورزش و جوانان و با تایید ستاد کل نیروهای مسلح می توانند از این معافیت بهره مند شوند.

معاون وظیفه عمومی پلیس استان تاکید کرد: شایعات مطرح شده در خصوص تبعیض بین برخی قهرمانان ورزشی در رشته های مختلف صحت نداشته و قانون سرباز قهرمان شامل تمامی ورزشکاران عزیز کشورمان که موفق به کسب مدال قهرمانی شده اند  می شود و سازمان وظیفه عمومی فراجا به محض ارسال درخواست از جانب وزارت ورزش و جوانان و تایید ستادکل نیروهای مسلح طبق روال سابق ،نسبت به صدور کارت معافیت سربازی  اقدام می کند.

انتهای پیام/ف