دستگیری عامل نفوذ به سامانه یکی از مشاوران املاک 
دستگیری عامل نفوذ به سامانه یکی از مشاوران املاک 
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان با اشاره به دستگیری عامل نفوذ به سامانه یکی از مشاوران املاک بر لزوم تغيير رمزهاي پيش فرض سامانه و سيستم‌هابه منظور پیشگیری از هرگونه دسترسی غیر مجاز تاکید کرد. 

به گزارش اخبار کوهپایه به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ سید مصطفی مرتضوی گفت : در پی  مراجعه متصدی یکی از مشاوران املاک شهر اصفهان به پلیس فتا و ارائه مرجوعه قضائی مبنی بر اینکه فردی ناشناس با دسترسی به سامانه وی موجب تغییراتی در اسناد شده است و این امر او را با ضرر و زیان مالی مواجه کرده موضوع  در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا پس از اخذ اظهارات شاکی و انجام  اقدامات فنی و پلیسی سرانجام عامل نفوذ به سامانه این مشاور املاک را  شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی در یک عملیات ضربتی او را دستگیر کردند که متهم پس از مواجه با اسناد و مدارک ارائه شده صراحتاً به جرم خود معترف و  انگیزه اش از این کار را تسویه حساب‌ شخصی با شاکی عنوان کرد.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان با اشاره به تحویل متهم به مرجع قضائی خاطر نشان کرد: به شهروندان، مدیران شرکت ها و دفاتر و فعالان اقتصادی و کسانی که از سامانه های خاصی برای انجام فعالیت های روزانه خود استفاده می کنند توصیه می کنیم برای  پیشگیری از هر گونه دسترسی‌ غیرمجاز، در اسرع وقت نسبت به تغییر رمزهای پیش فرض سامانه و سیستم‌های خود اقدام کرده و هر چند وقت یک بار هم این رمز ها را تغییر دهند.

سرهنگ مرتضوی در خاتمه گفت: پلیس‌فتا به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان و کاربران بوده و شهروندان می‌توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری به پلیس فتا و یا استفاده از سایت پلیس‌فتا به نشانی https://cyberpolice.gov.ir و تماس با مرکز فوریت‌های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.

انتهای پیام/ف