پیش‌بینی بارش برای آخر هفته/ هوا سرد می شود
پیش‌بینی بارش برای آخر هفته/ هوا سرد می شود
کارشناس پیش بینی وضعیت آب و هوای اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: کاهش دما از روز پنجشنبه محسوس خواهد بود و از روز جمعه مجدداً جوی پایدار بر استان خواهیم داشت.

آسیه آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار اخبارکوهپایه اظهار کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر جوی نسبتاً پایدار بر روی استان در طول امروز و نفوذ سامانه بارشی از فردا و فعالیت آن تا روز پنجشنبه بر روی استان است.

کارشناس پیش بینی وضعیت آب و هوای اداره کل هواشناسی استان اصفهان عنوان کرد: بر این اساس امروز وضعیت جوی در اکثر مناطق استان به صورت قسمتی تا نیمه ابری گاهی وزش باد و در مناطق مرکزی و صنعتی استان غبارمحلی و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش دید و کیفیت هوا تا اواسط چهارشنبه پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: روز چهارشنبه در اکثر مناطق قسمتی تا نیمه ابری بتدریج ابری گاهی وزش باد نسبتاً شدید و به طور موقت شدید و بارش باران و برف، مه آلودگی و احتمال رعدوبرق به ویژه در نیمه غربی استان و بتدریج و با شدت کمتر در سایر مناطق استان و تا روز پنج شنبه پیش بینی می شود.

کارشناس پیش بینی وضعیت آب و هوای اداره کل هواشناسی استان اصفهان با عنوان اینکه کاهش دما از روز پنجشنبه محسوس خواهد بود، بیان کرد: از روز جمعه مجدداً جوی پایدار بر استان خواهیم داشت؛ بیشینه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق استان یک تا دو درجه کاهش خواهد داشت.
آقایی در ادامه افزود: دمای هوای اصفهان در گرمترین ساعات ۱۸ درجه و کمترین دما فردا صبح دو درجه خواهد بود، سردترین نقطه استان بویین‌ومیاندشت با دمای منفی پنج درجه و مهاباد با ۲۱ درجه گرمترین نقطه استان خواهد بود.

انتهای پیام/ج ز