۱۰۵۰ پایگاه و ۱۲ هزار نیروی راهدار؛ مهیای خدمات‌رسانی در طرح زمستانی راه‌های کشور
۱۰۵۰ پایگاه و ۱۲ هزار نیروی راهدار؛ مهیای خدمات‌رسانی در طرح زمستانی راه‌های کشور
۱۰۵۰ پایگاه راهداری، ۱۲ هزار نیروی راهدار و ۹۶۰۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری مهیای خدمات‌رسانی در طرح زمستانی راه‌های کشور هستند.

به گزارش اخبارکوهپایه به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، رضا اکبری معاون راهداری سازمان در رزمایش طرح زمستانی راه‌های کشور اظهار کرد: سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به منظور ارائه خدمات بهینه در طرح زمستانی، ۱۵۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین را به ناوگان فعال خود در حوزه راهداری افزوده است.
وی با اشاره به افزوده شدن ۲۰۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین دیگر تا پایان امسال عنوان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، در سال آینده نیز ۵۰۰ دستگاه دیگر به ناوگان فعال در حوزه راهداری اضافه خواهد شد.
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از آماده‌سازی قریب به ۱۰۵۰ پایگاه راهداری در سطح کشور خبر و ادامه داد: بیش از ۶۰۰ هزار تُن شن و نمک به منظور خدمات‌رسانی و بازگشایی محورها در طرح زمستانه در این پایگاه‌ها ذخیره‌سازی شده است.
اکبری افزود: ۱۲ هزار نیروی راهدار در این پایگاه‌ها مستقر بوده و متناسب با شرایط جوی و آب و هوایی اقدام به خدمات‌رسانی به مسافران و رانندگان می‌کنند.
وی تصریح کرد: قریب به ۹۶۰۰ دستگاه ماشین‌آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین مهیای خدمات‌رسانی در حدود ۱۲۰ گردنه برف‌گیر در سطح محورهای مواصلاتی کشور هستند.
معاون راهداری سازمان گفت: طی سال‌های گذشته ۸۵۰ دوربین نظارت تصویری برای پوشش تصاویر جاده‌ای نصب شده است که امسال در حال ارتقا به یک‌هزار دوربین است و تعداد بیشتری نیز سال آینده به این آمار افزوده می‌شوند.

انتهای پیام/ ز