خالی شدن حساب بانکی با نصب نرم افزارجعلی
خالی شدن حساب بانکی با نصب نرم افزارجعلی
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان با بیان اینکه نصب نرم افزار جعلی بر روی گوشی تلفن همراه یکی از شهروندان منجر به برداشت مبلغ 300 میلیون ریال از حساب بانکی وی شده بود از بازگرداندن مبلغ مذکور به مال باخته توسط کارشناسان این پلیس خبر داد.

به گزارش اخبارکوهپایه به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی پلیس بیان کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز ۳۰۰ میلیون ریال از حسابش، پرونده‌ای در این زمینه تشکیل و موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان اصفهان قرار گرفت.
وی با بیان اینکه متخصصان پلیس فتا با بهره‌گیری از روش‌های علمی و بکارگیری اقدامات تخصصی خود متوجه نصب نرم افراز جعلی بر روی گوشی تلفن همراه شاکی شدند افزود:  در ادامه فرد شاکی به کارشناسان پلیس فتا گفت که برای نصب نرم‌افزار همراه بانک در موتور جستجوی گوگل اقدام به جست‌وجو کرده و سپس  نرم‌افزار  مربوطه را بر روی گوشی تلفن همراه خود نصب نموده اما بعد از مدتی متوجه شده که به یک باره کل موجودی حساب بانکی وی برداشت شده است.
رئیس پلیس فتا استان اصفهان بیان داشت: پس از اخذ اظهارات شاکی و اخذ دستورات لازم از مرجع قضایی و با بررسی‌های فنی خاص پلیسی حساب ثانوی که مبلغ مذکور به آن انتقال پیدا کرده بود  بلافاصله مسدود و وجه سرقت شده به‌حساب شاکی عودت داده شد.
مرتضوی تصریح کرد: با توجه به شیوه‌های گوناگون و نوین کلاهبرداران و سارقان اینترنتی در انجام اعمال مجرمانه و خرابکارانه هموطنان به این موضوع توجه داشته باشند که دانلود نرم‌افزار همراه بانک را تنها از سایت اصلی بانک انجام دهند و در نظر داشته باشند که اپلیکیشن جعلی با اخذ مجوز دسترسی به پیام‌ها، رمز یکبار مصرف بانکی فرد را سرقت می‌کند و بدین ترتیب امکان برداشت غیرمجاز از حساب کاربر فراهم می‌شود.
این مقام مسئول تاکید کرد: پلیس‌فتا به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان و کاربران بوده و شهروندان می‌توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری به پلیس فتا و یا تماس با مرکز فوریت‌های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.

انتهای پیام/ ز