خدمات حقوقی به مددجویان، گامی در مسیر احقاق حق نیازمندان است
خدمات حقوقی به مددجویان، گامی در مسیر احقاق حق نیازمندان است
از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه بیش از ۷۴۰ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان اصفهان از معافیت در پرداخت هزینه های دفاتر خدمات الکترونیک قضایی بهره مند شده اند.

به گزارش اخبارکوهپایه به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد، جواد کرانی رئیس اداره حقوقی و امور نمایندگان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان، با اشاره به انجام خدمات رایگان توسط وکلای نیکوکار و همکاری کانون وکلا، اظهار داشت: امسال تاکنون بیش از ۲ هزار مددجوی تحت حمایت از خدمات رایگان حقوقی برای رسیدگی به مشکلاتشان بهره مند شدند.

جواد کرانی با بیان اینکه وکلای نیکوکار بعنوان قشر دلسوز برای احقاق حقوق مددجویان کمک می کنند، ادامه داد: نیازمندان، توانایی بیان و دفاع از مشکلات خود ندارند و برای حمایت از ایشان درحال حاضر ۴۳ وکیل نیکوکارِ همکار با این نهاد برای دفاع از محرومان عمل می کنند.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد با مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه برای ارائه خدمات حقوقی به مددجویان همکاری دارد، افزود: از ابتدای سال تاکنون ۴۰ پرونده حقوقی مددجویان اصفهانی توسط وکلای نیکوکار قبول و در مراجع قضایی رسیدگی شده و یا در انتظار صدور حکم نهایی است.

رئیس اداره حقوقی و امور نمایندگان کمیته امداد استان اصفهان همچنین با تاکید بر تفاهم نامه فیمابین این نهاد و کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، بیان داشت: در این مدت بیش از ۷۴۰ مددجوی تحت حمایت از معافیت در پرداخت هزینه های دفاتر خدمات الکترونیک قضایی بهره مند شده اند.

انتهای پیام/ ز