کلاهبرداری ۵۰۰ میلیون ریالی با ارسال لینک جعلی ثنا
کلاهبرداری ۵۰۰ میلیون ریالی با ارسال لینک جعلی ثنا
رئيس پليس فتا استان از شناسايي و دستگيري فردي كه به بهانه شکوائيه عليه شهروندان اقدام به ارسال پيامک جعلي و برداشت از حساب آن ها مي‌کرد، خبر داد.

به گزارش اخبارکوهپایه به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی بیان کرد: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا استان اصفهان و ارائه مرجوعه قضائی مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب بانکی وی بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته از شاکی مشخص شد وی پس از دریافت پیامکی با عنوان شکوائیه علیه شما و ورود به لینک معرفی شده برنامه ای با عنوان اپلیکیشن قوه قضائیه را دانلود و جهت احراز هویت مبلغ ۵۰ هزار ریال که از او خواسته شده بود را در درگاه پرداخت الکترونیک واریز  کرده اما پس از این کار کل موجودی حسابش که مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال بوده برداشت می شود.
این مقام انتظامی عنوان داشت: در بررسی های صورت گرفته  شاکیان از طریق آن اقدام به پرداخت وجه کرده است، درگاهی جعلی بوده که اطلاعات حساب بانکی وی را به سرقت برده است و لینک جعلی نیز با دسترسی به اطلاعات کارت بانکی اقدام به سرقت رمز یکبار مصرف کرده است.
سرهنگ مرتضوی عنوان داشت: با اقدامات تخصصی و فنی کارشناسان موفق به شناسایی فرد کلاهبردار شدند و متهم برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع  قضایی شد.
وی در خاتمه به شهروندان در خصوص پیامک های ارسالی هشدار داد و تاکید کرد: پیامک ارسالی از سوی قوه قضاییه با سرشماره ADLIRAN ارسال و فاقد لینک است، بنابراین جهت مشاهده ابلاغ الکترونیک قضایی نیاز به واریز وجه نمی باشد و شهروندان صرفاً به سامانه eblagh.adliran.ir مراجعه و از رفتن به سایر سایت‌ها و دانلود اپلیکیشن‌های مختلف جداً خودداری کنند.

انتهای پیام/ ز