تجلیل از زنان موفق با هدف حمایت و ساماندهی انجام می شود
تجلیل از زنان موفق با هدف حمایت و ساماندهی انجام می شود
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: به دنبال شناسایی زنان کمتر شناخته شده در میان زنان روستایی و عشایری نیز هستیم، چه بسا زنان روستایی باعث شدند که روستاها احیا شده و معضل مهاجرت از روستا به واسطه تلاش زنان حل شود.

به گزارش اخبارکوهپایه به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، در همایش گرامیداشت زنان تأثیرگذار استان اصفهان، با تبریک میلاد حضرت زهرا(س) و گرامیداشت چهارمین سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: ما وام دار مادران شهدا هستیم که در تمام شرایط سخت و با استقامت و با لبخندشان، شکوفایی را برای ما هدیه آوردند.
وی ادامه داد: همچنان که امروز باید به یاد مادران در غزه باشیم که در غم از دست دادن فرزندانشان فریاد حسبنا الله و نعم‌الوکیل سر می‌دهند.
معاون رئیس جمهور با تبریک روز مادر به بانوان کشور افزود: باید قدردان افرادی بود که از گفتمان الگوی سوم زنان برای حل مسائل زنان حمایت کردند.
خزعلی با بیان اینکه طبق آیه و عاشورهن بالمعروف باید با زنان به نیکی رفتار شود، گفت: بر مبنای قانون نیز کسی حق ندارد با زنان بدرفتاری کند.
وی اظهار داشت: طبق گفته بنیان‌گذار انقلاب اسلامی از دامن زن، مرد به معراج می‌رود و به همین دلیل مسئله مادر بودن، رشد و تربیت دادن فرزندان مهم‌ترین وظیفه زنان است.
خزعلی با بیان اینکه حرکت بزرگ در احیای فرهنگ ایرانی اسلامی باید انجام شود، گفت: در سبک زندگی ایرانی اسلامی تغذیه اهمیت زیادی دارد و مادران باید به این موضوع اهمیت دهند و توجه به تغذیه از وظایف مادران است.
وی گفت: زن و رسانه، زن و فرهنگ ناملموس باید مورد توجه قرار بگیرد و وظیفه زنان و مادران در این زمینه حائز اهمیت است تا فرهنگ‌های مخرب به خانواده نفوذ نکند، همچنین مقابله با چشم و هم‌چشمی، تجملات، از وظایف مادران و زنان است، همچنین اهمیت به محیط زیست و نقش زنان در آن باید مورد توجه قرار بگیرد.
خزعلی با بیان اینکه به دنبال شناسایی زنان موفق و تجلیل از آنها هستیم، بیان کرد: به دنبال شناسایی زنان کمتر شناخته شده در میان زنان روستایی و عشایری نیز هستیم، چه بسا زنان روستایی باعث شدند که روستاها احیا شده و معضل مهاجرت از روستا به واسطه تلاش زنان حل شود.
وی خاطر نشان کرد: علت شناسایی زنان موفق، حمایت کردن از آن ها و ساماندهی این زنان است.

انتهای پیام/ ز