نظارت بهداشتی بر کشتار ۸۲۰۰ راس دام سبک و سنگین در کشتارگاه دام شهرستان نایین
نظارت بهداشتی بر کشتار ۸۲۰۰ راس دام سبک و سنگین در کشتارگاه دام شهرستان نایین
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان نایین گفت: در 9 ماه ابتدای سال 1402 ، بالغ بر 8200 راس انواع دام سبک و سنگین نظارت های بهداشتی دامپزشکی در کشتارگاه دام نایین کشتار و به بازار مصرف شهرستان ارسال شده است.

به گزارش اخبارکوهپایه به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان نایین، بهزاد متولی زاده نائینی رییس شبکه گفت: در ۹ ماه ابتدای سال ۱۴۰۲، بالغ بر ۸۲۰۰ راس انواع دام سبک و سنگین تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی در کشتارگاه دام نایین کشتار و به بازار مصرف شهرستان ارسال شده است.
متولی زاده نایینی در ادامه افزود: لاشه ها و آلایش های استحصال شده در کشتارگاه، توسط ناظر بهداشتی، بازرسی ونظارت و موارد غیرقابل مصرف از چرخه عرضه حذف و موارد سالم پس از گذراندن فرآیند پیش سرد به بازار مصرف ارسال می شود.
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نایین از مردم خواست، گوشت قرمز تازه مورد نیاز خود را از فروشگاه های معتبر دارای پروانه صنفی و تحت نظارت دامپزشکی تهیه و درهنگام خرید حتما به مشخصات درج شده در برچسب الصاقی به لاشه ها اعم از تاریخ کشتار و مدت زمان و شرایط دمایی نگهداری توجه کنند و همچنین تاکید کرد ، شهروندان از خرید گوشت چرخ شده از فروشگاه های عرضه گوشت گرم بدون بسته بندی خودداری  و درصورت تمایل به تهیه گوشت چرخ کرده از متصدی فروشگاه درخواست کنند درحضور خود نسبت به چرخ گوشت اقدام شود.

انتهای پیام/ ز