پرداخت تسهیلات قرض الحسنه، ابزاری برای اشتغال مددجویان کمیته امداد
پرداخت تسهیلات قرض الحسنه، ابزاری برای اشتغال مددجویان کمیته امداد
از ابتدای سال جاری تاکنون برای ایجاد، راه اندازی و پایدارسازی ۱۰ هزار و ۵۸۰ طرح از مشاغل مددجویان، تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است.

به گزارش اخبارکوهپایه به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد، احمد رضایی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان، با تاکید براینکه مساله اشتغال در صدر برنامه های کمیته امداد قرار دارد، اظهار داشت: با همراهی بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات و دستگاه هایی همچون فنی و حرفه ای در ارائه گواهی مهارت، بسترهای لازم برای ورود مددجویان به عرصه اشتغال فراهم می شود.

احمد رضایی با بیان اینکه در این مدت اعتباری بالغ بر یک و دو دهم همت برای اشتغال مددجویان تحت حمایت، تسهیلات پرداخت شده است، ادامه داد: متقاضیان دریافت وام اشتغال در ۵ دهک پایین درآمدی جامعه نیز، با داشتن شرایطی از جمله سرپرست خانواده، عدم بیمه اجباری و ارائه جواز شغلی معتبر می توانند نسبت به ارائه درخواست تسهیلات اقدام تا سایر مراحل آن و تایید ناظر طرح انجام پذیرد.

وی همچنین به دو مسیر مهم برای ایجاد و پایدارسازی مشاغل اشاره داشت و افزود: با شناسایی شرکت هایی که می توانند از طریق زنجیره های تولید زمینه اشتغال را فراهم کنند و از طرفی برای پشتیبانی از فروش محصولات و تولیدات مددجویان، در بستر فضای مجازی، ارتباطات خوبی برقرار شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد، بیشترین اشتغال مددجویی را در زمینه مشاغل خدماتی عنوان کرد و گفت: در این مدت ۵ هزار و ۳۷۱ مددجو در زمینه مشاغل خدماتی، هزار و ۶۵۵ نفر در زمینه فرش و گلیم و صنایع دستی و هزار و ۶۳۴ مورد در حوزه پرورش دام، طیور، آبزیان و زنبورداری همچنین هزار و۹۲۰ فرصت شغلی در زمینه حمل و نقل و صنعت، ایجاد شده است.

انتهای پیام/ ز