برگزاری کلاس آموزشی پیشگیری و مقابله با بیماری تب برفکی در شهرستان اردستان
برگزاری کلاس آموزشی پیشگیری و مقابله با بیماری تب برفکی در شهرستان اردستان
کارشناس شبکه دامپزشکی رعایت موارد امنیت زیستی و همکاری در انجام واکسیناسیون تب برفکی که از طریق شبکه دامپزشکی شهرستان و به صورت کاملا رایگان در حال انجام است را به عنوان بهترین راهکار مبارزه با تب برفکی قلمداد کرد.

به گزارش اخبارکوهپایه به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان، کلاس آموزشی پیشگیری از بیماری تب برفکی و راهکارهای کنترل و مقابله با این بیماری ویژه دامداران درمحل سالن اجتماعات جهاد کشاورزی این شهرستان با حضور جمعی از دامداران و پرسنل شبکه دامپزشکی و مدیریت جهاد کشاورزی برگزار شد.
در ابتدای این جلسه خزعلی کارشناس شبکه ضمن خیر مقدم وخوش آمد گویی به مدعوین، نسبت به معرفی بیماری تب برفکی، علائم بیماری و راهکارهای پیشگیری، کنترل و مقابله با آن مطالبی ارائه نمود.
وی با اشاره به افزایش کانون های تب برفکی در استان و شهرستان های مجاور، رعایت موارد امنیت زیستی و همکاری در انجام واکسیناسیون تب برفکی که از طریق شبکه دامپزشکی شهرستان و به صورت کاملا رایگان در حال انجام است را به عنوان بهترین راهکار مبارزه با آن قلمداد کرد.
در پایان ضمن جمع بندی مطالب، از کلیه دامداران خواست با واکسیناتورها برای پوشش حداکثری واکسیناسیون بیماری تب برفکی همکاری لازم را داشته و در صورت مشاهده علائم مشکوک به این بیماری ضمن تشدید موازین امنیت زیستی و پرهیز از تردد در دیگر دامداری ها مراتب را سریعا از طریق سامانه ۱۵۱۲ به اطلاع شبکه دامپزشکی شهرستان برسانند.

 

انتهای پیام/ ز