شبکه فاضلاب شهر کوهپایه توسعه می‌یابد
شبکه فاضلاب شهر کوهپایه توسعه می‌یابد
مدیرعامل آبفای استان اصفهان گفت: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد مردم شهر کوهپایه تحت پوشش خدمات شبکه فاضلاب قرار دارند که پیش‌بینی می‌شود با اجرای طرح توسعه شبکه فاضلاب این شهر در آینده نزدیک صددرصد مردم کوهپایه از خدمات شبکه فاضلاب بهره‌مند شوند.

به گزارش اخبارکوهپایه، حسین اکبریان، مدیرعامل آبفای استان اصفهان با اشاره به قدمت شبکه فاضلاب شهر کوهپایه اظهار داشت: با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به روش بیع متقابل، روش تصفیه در این تصفیه خانه که در حال حاضر روش برکه تثبیت است، به روش لاگون هوادهی با برگشت لجن تبدیل می‌شود.
وی افزود: با ارتقای تصفیه‌خانه فاضلاب کوهپایه ظرفیت تصفیه افزایش می‌یابد، در حالی که هم اکنون ظرفیت تصفیه در این تصفیه خانه ۷۰۰ متر مکعب در شبانه روز است، پس از ارتقا به هزار و ۴۰ متر مکعب در شبانه روز افزایش می‌یابد.
اکبریان با بیان اینکه در حال حاضر بخشی از شبکه فاضلاب کوهپایه فرسوده است، گفت: طول شبکه فاضلاب شهر کوهپایه بیش از ۴۲ کیلومتر است که بخشی از آن به دلیل فرسودگی نیاز به اصلاح و بازسازی دارد و مقرر شد با مشارکت بخش خصوصی بیش از ۱۸ کیلومتر آن اصلاح و بازسازی شود.
مدیرعامل آبفای استان اصفهان بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد مردم شهر کوهپایه تحت پوشش خدمات شبکه فاضلاب قرار دارند که پیش‌بینی می‌شود با اجرای طرح توسعه شبکه فاضلاب این شهر در آینده نزدیک صددرصد مردم کوهپایه از خدمات شبکه فاضلاب بهره‌مند شوند.
وی با اشاره به نصب پکیج تصفیه فاضلاب در شهر تودشک خاطرنشان کرد: پکیج تصفیه فاضلاب در محله نوبنیاد برای واحدهای مسکن مهر شهر تودشک نصب شده است و با اجرای ۱۱کیلومتر خط انتقال هم اکنون آماده واگذاری انشعاب فاضلاب به متقاضیان است و مردم این منطقه با نصب انشعاب فاضلاب از آلودگی‌های زیست محیطی جلوگیری می‌کنند.

انتهای پیام/ ز