برگزاری کلاس آموزشی پیشگیری و مقابله با بیماری تب برفکی در شهرستان کوهپایه
برگزاری کلاس آموزشی پیشگیری و مقابله با بیماری تب برفکی در شهرستان کوهپایه
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اصفهان گفت: برگزاری و استمرار کلاس های آموزشی ترویجی نقش مهمی در افزایش سطح آگاهی دامداران دارد.

به گزارش اخبارکوهپایه به نقل از روابط عمومی  شبکه دامپزشکی شهرستان اصفهان، کلاس آموزشی پیشگیری و مقابله با بیماری تب برفکی با همکاری جهاد کشاورزی شهرستان کوهپایه، برای دامداران شهرستان در محل دهیاری روستای زفره، توسط کارشناس واحد بهداشت و مبارزه با بیماری های دام شهرستان اصفهان برگزار شد.
در این کلاس آموزشی کارشناس مربوطه به تشریح بیماری تب برفکی پرداخت و در مورد علائم، راه های انتقال، پیشگیری و مقابله با این بیماری مطالبی ارائه کرد.
کارشناس واحد بهداشت و مبارزه با بیماری های دام شهرستان اصفهان خاطرنشان کرد: تب برفکی نوعی بیماری ویروسی غیر مشترک می باشد که باعث کاهش تولید شیر در دام های بالغ و تلفات شدید در دام های جوان می شود و در صورت بروز خسارت اقتصادی شدیدی به دامداران می زند.
سید اکبر حسینی رئیس شبکه شهرستان اصفهان، در این خصوص گفت: به منظور افزایش سطح اگاهی دامداران در خصوص راه های پیشگیری و مقابله با بیماری های دامی، به خصوص بیماری تب برفکی که همه ساله خسارت اقتصادی زیادی به دامداران وارد می کند، برگزاری این کلاس ها از اولویت های شبکه دامپزشکی شهرستان است و معتقدیم، افزایش آگاهی و آموزش راه های پیشگیری از بیماری، مقدم بر مبارزه و درمان است.
انتهای پیام/ ز