بررسی موانع توسعه و آبادانی شرق شهرستان اصفهان
بررسی موانع توسعه و آبادانی شرق شهرستان اصفهان
در سفر شورای اداری استان اصفهان به شرق شهرستان اصفهان ضمن بازدید از پروژه‌های این منطقه، مشکلات عمده مورد بررسی قرار گرفت و برای رفع موانع تصمیم‌گیری شد.

به گزارش اخبار کوهپایه  به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از استان اصفهان؛ بیست و هشتمین سفر شهرستانی شورای اداری استان به ریاست سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان و با حضور علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان و دیگر مدیران دستگاه‌های اجرایی به شرق شهرستان اصفهان رقم خورد.

بازدیدهای میدانی از پروژه‌های مختلف شرق شهرستان اصفهان، مسکن مهر و نهضت ملی مسکن قهجاورستان، دیدار مردمی و برگزاری شورای اداری استان و شهرستان اصفهان از جمله برنامه‌های این سفر شهرستانی بود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص دستاوردهای این سفر اظهار کرد: طی بازدیدی که از پروژه‌های شهرستان اصفهان انجام شد مشکلات و چالش‌های اجرایی پیش رو این پروژه‌ها مورد بررسی قرار گرفت و در گفت‌وگو با عوامل اجرایی رهنمودهای لازم ارائه، همچنین بر رعایت اصول فنی مهندسی و ایمنی در ساخت پروژه‌ها تاکید شد.

وی در خصوص بازدید به عمل آمده از وضعیت مسکن مهر قهجاورستان بیان کرد: در مجموع عملیات ساخت ۱۵۳ و ۱۵۴ واحدی قهجاورستان به اتمام رسیده است و در مرحله انتقال اسناد به مالکین است؛ لذا در این بازدید مسائل و مشکلات موجود بررسی و مباحث جهت تصمیم گیری احصا و جمع بندی شد.

قاری قرآن در خصوص وضعیت طرح نهضت ملی مسکن قهجاورستان افزود: برای این طرح بیش از ۳۵۰ نفر اقدام به ثبت نام کردند که پس از بررسی و پالایش لازم، از این تعداد افزون بر ۲۵۰ نفر حائز شرایط شناخته شدند همچنین در حال حاضر ۲۴ واحد دارای قرارداد سازنده است و اسکلت و سقف این تعداد به اتمام رسیده است.

قاری‌قرآن در خصوص دیگر برنامه‌های این سفر به برگزاری ملاقات عمومی با مردم اشاره و بیان کرد: مطابق با روال سفرهای شهرستانی در این سفر هم میز خدمت راه و شهرسازی دایر شد و به‌صورت حضوری به مسائل و مشکلات مردمی در حوزه راه شهرسازی پاسخگویی و به درخواست‌های آنان رسیدگی شد.

وی عنوان کرد: جلسه شورای مشترک اداری استان اصفهان و شهرستان اصفهان با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی برگزار و در طی آن اهم موضوعات در حوزه‌های مختلف بررسی شد همچنین برای اجرای مصوبات زمان بندی لازم به عمل آمد تا در جلسات آتی موضوعات مورد پیگیری قرار گیرد.

انتهای پیام/ف