کشف و معدوم سازی بیش از ۱۷۰ کیلوگرم گوشت مرغ غیر قابل مصرف در یکی از فروشگاه های زنجیره ای شهرستان شهرضا
کشف و معدوم سازی بیش از ۱۷۰ کیلوگرم گوشت مرغ غیر قابل مصرف در یکی از فروشگاه های زنجیره ای شهرستان شهرضا
کارشناس نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی شبکه دامپزشکی شهرضا از کشف و معدوم سازی بیش از 170 کیلوگرم گوشت مرغ به علت بار میکروبی بالا و فساد ارگانولپتیک خبر داد.

به گزارش اخبار کوهپایه به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان شهرضا؛ کارشناس شبکه دامپزشکی در تشریح جزییات این خبر گفت: طی بازرسی های کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی این شبکه از فروشگاه ها و مراکز عرضه فرآورده های خام دامی، در یکی از فروشگاه های زنجیره ای، مقدار ۱۷۰ کیلوگرم گوشت مرغ مشکوک توقیف شد.

وی افزود: این محموله به علت بار میکروبی بالا و فساد ارگانولپتیک، غیر قابل مصرف تشخیص داده شده و در راستای حفظ و حراست از سلامت عمومی با رضایت مالک، از چرخه مصرف انسانی خارج شد و مالک متخلف فروشگاه به مراجع قضایی معرفی گردید.

کارشناس نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی شبکه دامپزشکی شهرضا با توجه به نظارت مستقیم حداکثری دامپزشکی بر واحدهای دارای پروانه بهره برداری بهداشتی، به عموم مردم توصیه نمود: فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود را فقط از واحدهای مجاز تهیه و از خرید محصولات بدون هویت و تولید شده در اماکن غیر مجاز خودداری نمایند و همچنین در صورت داشتن هرگونه پیشنهاد و یا شکایت در این حوزه با شماره ۱۵۱۲ تماس بگیرند.

انتهای پیام/ف