چگونگی استفاده از ورزش برای بهبود بیماری
چگونگی استفاده از ورزش برای بهبود بیماری
کارشناس حوزه ورزش گفت: ورزش درمانی یک عمل درمانی برای توانبخشی و کاهش درد و آسیب در بدن با انجام تمرینات و اشکال مختلف حرکت است هدف آن روشی جامع برای درمان است که به یک برنامه بهبودی جامع نیاز دارد که نه تنها به بهبودی پس از آسیب کمک می کند، بلکه هدف آن کاهش چنین آسیب هایی در آینده و بهبود عملکرد بدن است.

سمیه الماسی در گفت‌وگو با خبرنگار اخبارکوهپایه در مورد تمرین درمانی اظهار کرد: ورزش درمانی برای تسهیل بهبودی بیماران از هر شرایطی که فعالیت روزمره زندگی آنها را مختل می کند و کمک به سلامت کلی آنها طراحی شده است.

کارشناس حوزه ورزش عنوان کرد: ورزش درمانی یک عمل درمانی برای توانبخشی و کاهش درد و آسیب در بدن با انجام تمرینات و اشکال مختلف حرکت است هدف آن روشی جامع برای درمان است که به یک برنامه بهبودی جامع نیاز دارد که نه تنها به بهبودی پس از آسیب کمک می کند، بلکه هدف آن کاهش چنین آسیب هایی در آینده و بهبود عملکرد بدن است.

الماسی بیان کرد: مجموعه ای از شیوه ها مانند آموزش راه رفتن، آموزش مجدد عصبی و فعالیت های درمانی را برای کمک به تقویت توانبخشی در فرد ترکیب می کند اگر به طور صحیح و مداوم انجام شود، می تواند اثرات مثبت طولانی مدتی بر عملکرد بدن انسان داشته باشد.

وی در خصوص اینکه چه زمانی ورزش درمانی تجویز می شود، افزود: هدف ورزش درمانی کمک به بازیابی عملکردهای بدن در مناطقی است که در حال بهبودی پس از یک آسیب یا یک وضعیت پزشکی هستند تمرینات درمانی به این معنی است که یک متخصص ممکن است به فرد پیشنهاد دهد که برای توانبخشی پس از جراحی در ورزش درمانی شرکت کند.

سمیه الماسی ادامه داد: تمرینات درمانی به روند بهبودی کمک می کند، زیرا باعث بهبود آسیب و بهبودی پس از جراحی می شود و در عین حال به طور موثر سایر عملکردهای بدن را تقویت می کند همچنین می‌تواند در موارد خاص مانند ورزشکاران یا افرادی با شرایط پزشکی خاص، که در آن بدن برای بهبود عملکرد و تحرک و کاهش درد به تقویت مداوم نیاز دارد، پیشنهاد شود.

کارشناس حوزه ورزش متذکر شد: فرد ممکن است برای تناسب اندام و رفاه عمومی به این عمل بپردازد و سبک زندگی خود را بهبود بخشد ورزش درمانی با دقت برای نیازهای فرد برای یک دوره ثابت تنظیم می شود.

الماسی اشاره کرد: این تعامل می تواند یک رویکرد جامع و چندوجهی باشد که اهداف مختلفی را هدف قرار می دهد که تأثیر مثبتی بر فرد دارد ورزش درمانی به طور موثری خطر آسیب را کاهش می دهد، زیرا به بهبود عملکردهای بدن کمک می کند که بدن را تقویت می کند و به بهبود زمان واکنش و انعطاف پذیری کمک می کند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در تقویت ماهیچه ها، استخوان ها، مفاصل و سایر جنبه هایی که می تواند به مدیریت بدن کمک کند، موثر است ورزش منظم همچنین می تواند به کاهش زوال بدن و جلوگیری از ساییدگی مفاصل و سایر اعضای بدن کمک کند.

سمیه الماسی یادآور شد: همچنین می تواند نقش حیاتی در مدیریت وزن و متعادل ساختن آن با شیوه های مختلف زندگی و نیازهای سلامت روان داشته باشد از دیگر مزایای آن می توان به تنظیم روتینی اشاره کرد که می تواند به افراد کمک کند زمان و سلامت روان خود را به خوبی مدیریت کنند.

کارشناس حوزه ورزش در مورد اهداف ورزش درمانی اذعان کرد: ورزش‌درمانی‌ها اغلب یک برنامه بلندمدت برای تقویت بدن و کمک به بهبود عملکرد آن و مقاوم‌تر کردن آن در برابر آسیب‌ها و سایر شرایط پزشکی دارند از اهداف ورزش درمانی می توان به افزایش عملکرد طبیعی بدن، کمک به حفظ تعادل در عملکردهای بدن در هنگام کمبود فعالیت، تقویت بدن، بهبود تنفس و حرکت بدن اشاره کرد.

الماسی گفت: ورزش درمانی به توسعه پایدار استقامت و حفظ آن کمک کرده و خطر آسیب به بدن را کاهش می دهد، ورزش درمانی بسته به محدودیت های بدن فرد، شرایط پزشکی و اهداف مربوط به ورزش درمانی متفاوت بوده و متخصص پزشکی می تواند یک برنامه دقیق برای آنها ترسیم کند.

وی افزود: ورزش درمانی در فیزیوتراپی شامل ورزش درمانی های مختلفی است که عملکردهای خاصی را انجام می دهند ورزش دامنه حرکتی یک نوع ضروری از ورزش درمانی است زیرا پایه و اساس نوع مداخله و توانبخشی را ایجاد می کند. بسته به نیاز، فیزیوتراپیست ممکن است ترکیبی از تمرینات غیرفعال و فعال را پیشنهاد دهد که به رسیدن به هدف کمک می کند.

کارشناس حوزه ورزش اظهار کرد: هدف تمرینات تعادلی کمک به بهبود تعادل بدن و هماهنگی دست و چشم فرد است معمولاً برای افرادی که از آسیب‌های مختلف بهبود می‌یابند که تعادل آنها را در حین انجام فعالیت‌هایی مانند راه رفتن، ایستادن و دویدن تحت تأثیر قرار می‌دهند، پیشنهاد می‌شود.

انتهای پیام/ج