قیمت بلیط پروازهای جام جهانی اعلام می شود/ سهمیه ایران ایر ٨۴ و قطرایرویز ١٩٨ پرواز است
قیمت بلیط پروازهای جام جهانی اعلام می شود/ سهمیه ایران ایر ٨۴ و قطرایرویز ١٩٨ پرواز است
رییس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: طبق مجوزها و توافقات انجام شده بین دو کشور در بازه یک ماهه، 84 پرواز توسط ایران‌ایر و 198 پرواز را قطر ایرویز انجام می‌دهد البته اگر گروه ایران به مراحل دیگر راه پیدا نکند، عمده جابه جایی ایرانیان در 15 روز انجام خواهد شد.

به گزارش اخبار کوهپایه، محمد محمدی‌بخش، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه قیمت بلیت‌ هواپیما از مسیرهای مختلف ایران به قطر اعلام می‌شود، گفت: نرخ‌گذاری پروازهای خارجی شرایط متفاوتی از قیمت‌ بلیت مسیرهای داخلی دارند و مشمول قیمت‌های مصوب نمی‌شوند. اما با توجه به توافقات انجام شده، امروز قیمت بلیت از شهرهای مختلف ایران به قطر با شرکت هواپیمایی ایران‌ایر و قطرایرویز اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه باید توجه داشته باشیم که پروازهای خارجی نرخ مصوب ندارند اما تلاش ما این است که قیمت متعارف را برای مردم و علاقه‌مندان در نظر بگیریم، اظهار داشت: به طور قطع بلیت‌های ایران‌ایر و قطرایرویز اختلاف قیمت خواهند داشت اما قیمت‌ بلیت ایران‌ایر را متعارف تعیین کرده‌ایم به ویژه برای افرادی که قصد اقامت طولانی در قطر ندارند و قطر هم اجازه داده است که افراد برای تماشای یک بازی و بدون اقامت وارد قطر شوند. بنابراین قیمت بلیت هواپیما برای این افراد باید در حدی باشد که هزینه سفر برای آنها صرفه اقصادی داشته باشد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به شهرهایی از ایران که مبدا انجام پروازهای جام‌جهانی قطر خواهند بود، ادامه داد: طبق توافقات انجام شده بین ایران‌ایر و قطرایرویز از شهرهای تهران، شیراز، لار، کیش، مشهد و اصفهان پروازهای جام جهانی برقرار می‌شود و البته با اعلام سازمان هواپیمای کشوری فرودگاه‌های شهرهایی از جمله بوشهر و بندرعباس هم آمادگی انجام پروازهای جام‌جهانی را دارند و می‌توانند پشتیبان باشند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر انجام آمایش سرزمینی افرادی بلیت بازی‌های جام جهانی را خریداری کردند، گفت: پراکندگی جمعیت ۲۱ هزار نفری که بلیت بازی‌های جام‌جهانی را خریداری کرده‌اند  حائز اهمیت است و این پراکندگی شهرهای برقراری و انجام پروازهای قطر را تعیین می‌کند. از شروط فروش بلیت هواپیما به قطر داشتن بلیت بازی جام‌جهانی است و تنها این افراد امکان خرید بلیت هواپیما را دارند و دریافت هایا کارت هم منوط به همین شروط است.

محمدی‌بخش افزود: براساس همین آمایش سرزمینی، در شهرهایی که کسی بلیت بازی‌های جام‌جهانی را نخریده یا تعداد آنها کم و محدود است پرواز جام‌جهانی برقرار نمی‌شود و دلیل اینکه کیش در دسته شهرهای مبدا پرواز به جام‌جهانی تعیین شده این بوده که جا به جایی افراد از کیش به قطر سریع‌تر و ارزان‌تر انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه به غیر از ایران‌ایر (هما) تاکنون هیچ ایرلاین داخلی درخواستی برای انجام پروازهای جام‌جهانی را نداشته‌‌است، اظهار داشت: طبق مجوزها و توافقات انجام شده بین دو کشور در بازه یک ماهه، ۸۴ پرواز توسط ایران‌ایر و ۱۹۸ پرواز را قطر ایرویز  انجام می‌دهد البته اگر گروه ایران به مراحل دیگر راه پیدا نکند، عمده جابه جایی ایرانیان در ۱۵ روز انجام خواهد شد.

انتهای پیام/ ایلنا